Inauguracja akcji pn. "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" w Bydgoszczy

  • 21.10.2019, 16:35
  • KB
Inauguracja akcji pn. "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" w Bydgoszczy KWP Bydgoszcz
„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” to idea przewodnia ogólnopolskiej kampanii, która dzisiaj ruszyła w całym kraju. W jej ramach kierowcy przez trzy soboty będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie. Kampania ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny dla ich bezpieczeństwa jest stan oświetlenia pojazdu.

Dzisiaj (21.10.19) na stacji diagnostycznej MOTO-CHAMP Zbigniew Karaś przy ul. Schulza 1a w Bydgoszczy odbył się briefing Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy inaugurujący kampanię pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. To już czwarta edycja tej ogólnopolskiej kampanii, podczas której już w najbliższą sobotę (26.10.19) na wybranych stacjach kontroli pojazdów w całym kraju kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoich pojazdach. Ma ona zwrócić uwagę kierowców, jak ważny dla bezpieczeństwa jest stan oświetlenia pojazdu.  

Organizatorem akcji jest Policja i Instytut Transportu Samochodowego, a partnerami są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wytypowane stacje kontroli pojazdów w całym kraju. W kampanię włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Kierowcy, którzy posiadają tę aplikację otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia. Wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania w całym kraju znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

W trzy soboty tj.: 26 października, 16 i 23 listopada na terenie całego kraju, w tym również w naszym województwie, będzie można sprawdzić stan oświetlenia.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz jego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

Poniżej wykaz stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w akcji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:

 

  L.p.

 Nazwa stacji

 Adres

 Tel. kontaktowy

 Godziny otwarcia

 1.

 P.U.H. TOSPOL S.C.

 Grudziądz, ul. Karabinierów 10

 56/4624919 w.14

 8.00-14.00

 2.

 MOTO-CHAMP   Zbigniew   Karaś

 Bydgoszcz, ul.   Schulza 1a

 606 333 934

 7.00-14.00

 3.

 Prywatna Stacja   Diagnostyki   Samochodowej  Nawrocki   

 Lipno, ul. Chabrowa 5                                            

 54/2873260

 8.00-14.00

Kujawsko-pomorscy policjanci przez najbliższe tygodnie czujnie przyjrzą się oświetleniu pojazdów. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem. Jeśli oświetlenie pojazdu nie odpowiada warunkom technicznym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

Dodatkowo, funkcjonariusze będą propagować zasadę Widzieć – i być widocznym. Dotyczy ona wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Obowiązkiem kierowcy jest zadbać o właściwe oświetlenie pojazdu, natomiast obowiązkiem pieszego jest zadbać o własną widoczność. 

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI BEZPŁATNEGO SPRAWDZENIA ŚWIATEŁ W POJAZDACH!

WSZYSTKO W RAMACH AKCJI „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
T.G
T.G 21.10.2019, 17:19
Ten diagnosta to mój "ulubieniec"!!!

Pozostałe