Wynalazki z UTP z medalami

  • 21.10.2019, 13:52
  • KB
Wynalazki z UTP z medalami Materiały prasowe
W dniu 16 czerwca 2019 roku podczas największego w Polsce międzynarodowego wydarzenia promującego wynalazczość i innowacje – Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2019 – wynalazki zaprezentowane przez naukowców Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zdobyły trzy nagrody.

Złoty medal otrzymał „Reaktor plazmy nietermicznej wyładowań barierowych do dezynfekcji i/lub sterylizacji produktów pochodzenia biologicznego”, przygotowany przez zespół w składzie: dr hab. inż. Jan Mućko, dr hab. inż. Dariusz Pańka, dr hab. inż. Piotr Domanowski, dr inż. Sławomir Bujnowski. Plazma pozwala ograniczać poziom skażenia mikrobiologicznego, które może powstać np. w procesie produkcji czy podczas przechowywania i transportu żywności, tym samym plazma może wpływać na wydłużenie okresu przydatności do spożycia produktów żywnościowych.

Zespół został również wyróżniony Nagrodą Specjalną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszy wynalazek. Przypomnijmy, że to kolejna nagrody dla tego wynalazku.
W czerwcu 2019 na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG
® w Katowicach zespół zdobył brązowy medal.

Srebrnymi medalami wyróżniono „Mobilny rejestrator EKG oparty na LoRa” (wynalazek opracował zespół w składzie: mgr inż. Sandra Śmigiel, dr inż. Damian Ledziński oraz dr hab. inż. Tomasz Andrysiak). Tu już drugi srebrny medal dla tego wynalazku, pierwszy otrzymał w Katowicach na targach INTARG 2019.

Oraz „Fleezer - sposób i platforma sprzętowo-programowa do strumieniowania wideo dla sieci bezprzewodowych 3G, 4G i 5G, z wykorzystaniem protokołów wielościeżkowych zwłaszcza dla platform bezzałogowych”. To rozwiązanie opracował zespół w składzie: mgr inż. Adam Flizikowski, dr inż. Łukasz Zabłudowski i Tomasz Olejniczak.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe