Przed nami maraton głosowania BBO!

  • 21.10.2019, 13:04
  • KB
Przed nami maraton głosowania BBO! BBO
We wtorek, 22 października, zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych Bydgoskim Budżetem Obywatelskim na maraton głosowania. Maraton odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska 5), w godz. 15 -18.

Maraton głosowania to idealna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Eksperci opowiedzą o zasadach głosowania, o szczegółach konkretnych projektów i pomogą wypełnić papierowe karty do głosowania.

Autorom i zwolennikom poszczególnych projektów pokażemy tego dnia jak skutecznie wypromować pomysł i zachęcić pozostałych mieszkańców do głosowania na ich propozycje.

Stawką jest 16 mln złotych, które zostaną wydane na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. W sumie do realizacji trafi kilkadziesiąt różnych zadań. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania we wszystkich trzech kategoriach (osiedlowe, ponadosiedlowe, małe projekty społeczne).

W kategorii projektów osiedlowych możemy wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie możemy przekroczyć kwoty całościowej przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo – przy kwocie 200 tys. zł możemy wybrać cztery zadania po 50 tys., dwa po 100 tys., albo jedno za 200 tys. zł. Uwaga! Suma pieniędzy przeznaczonych na każde osiedle jest inna!

W kolejnej kategorii dotyczącej projektów ponadosiedlowych możemy oddać tylko jeden głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części. Do wyboru jest 10 projektów ponadosiedlowych, z czego zrealizujemy dwa z największą liczbą głosów.

Nowością jest głosowanie na małe projekty społeczne, tutaj także do dyspozycji mamy 1 głos. Do wyboru ponad 50 różnych propozycji festynów, koncertów, spotkań i zlotów, z czego zwycięży 10 najpopularniejszych inicjatyw.

Jak oddać głos: elektronicznie, papierowo, w mobilnym autobusie
Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe i wybrać swoich faworytów. Cała procedura zajmie najwyżej kilka minut, bez potrzeby wychodzenia z domu. Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu trzeba ją wrzucić do jednej z kilkudziesięciu urn ustawionych w wielu punktach miasta, np. w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5, Zielonych Arkadach, szkołach i młodzieżowych domach kultury. Kartę do głosowania można wydrukować samodzielnie lub odebrać w ratuszu (ul. Jezuicka 1, pok.100a).

Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat. Bardzo ważne jest by wziąć udział w głosowaniu tylko raz. W przypadku oddania wielu kart do głosowania z tymi samymi danymi wszystkie głosy będą unieważnione.

Harmonogram autobusu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego:
- 23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00
- 26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00
- 30.10 Rondo Grunwaldzkie koło „Mechanika” – 10.00-13.00

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe