Szanty i liryczne dźwięki w Światłowni

  • 16.10.2019, 12:44
  • KB
Szanty i liryczne dźwięki w Światłowni Materiały prasowe Pilersi
Otwarta Przestrzeń Światłownia przy ul. Św. Trójcy 15 zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty. Pilersi oraz Pan Górski i SPółka.

18.10.2019, piątek, godz. 18.00 – Pilersi – koncert szantowy

Pilersi to powstały w 2016 roku zespół muzyczny wykonujący utwory związane z tematyką żeglarską i nie tylko. Zespół tworzą: Marcin Białczyk (wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna), Edward Piskuła (wokal, gitara basowa i elementy perkusyjne) , Wojciech Piskorz (akordeon, klawisze) i Mirosław Cichy (perkusja). Wychowani na muzyce rozrywkowej, rockowej, biesiadnej, po 15 latach grania w zespole, dodatkowo zajęli się tworzeniem własnych utworów. Żeglarze z zamiłowania.

19.10.2019, sobota, g. 18.00 – Pan Górski i Spółka

Pan Górski i SPółka

W dobie wszechogarniającego popu z jednej strony lub ostrych dźwięków muzyki rockowej z drugiej „Pan Górski i SPółka” zaprasza do chwili wytchnienia i refleksyjnej podróży po świecie poezji, liryki w towarzystwie przyjemnych , czystych akustycznych dźwięków.

Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie jak również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta pt.: „TRZECH BARDÓW” gdzie znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego.


XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”W terminie 10-11 czerwca 2017r. podczas

w Bydgoszczy zespół Pan Górski i Spółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz wygrał najbardziej prestiżową nagrodę publiczności.

Koncerty zespołu Pan Górski i SPółka to nie tylko uczta dla miłośników słowa i muzyki, ale przede wszystkim atmosfera spotkania z przyjaciółmi gdzie zaciera się granica pomiędzy artystą a widownią. Rockendrolowcy tym razem w łagodnym wydaniu na koncertach potrafią zaskoczyć, wzruszyć i chwycić za serce widownię. Wykonują utwory swoje jak również innych artystów jak np.: Kaczmarski, Gintrowski, Awdiejew.

W kwietniu 2019r. zespół wydał drugą płytę pt. „Rozmowa Śmierci z Miłością”


Aktualnie zespół pracuje w studio nad nową płytą zawierającą utwory takich bardów jak Kaczmarski, Awdiejew czy Gintrowski w oryginalnych aranżacjach zespołu.

 

Członkowie zespołu:

Sebastian Górski - tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis, dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły sie w niesamowity, magiczny projekt.


Tomasz Skaya - lider i założyciel Quo Vadis prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisowa muzykę , jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze.

 

Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie czynnie działa od 20 lat. Założyciel zespołu Rockasta.

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe