Nowy budynek bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt jest nie tylko nowoczesny, ale i ekologiczny

  • 16.10.2019, 12:23
  • KB
Nowy budynek bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt jest nie tylko nowoczesny, ale i ekologiczny Wizualizacje/ UMB
Nowoczesny budynek w schronisku dla zwierząt jest już niemal gotowy. Po niezbędnym wyposażeniu sal, zostanie otwarty. Przy jego budowie poszliśmy o krok dalej i zadbaliśmy nie tylko o jak najlepsze warunki dla przebywających w naszym schronisku zwierząt, ale również o środowisko.

Zakończyliśmy ostatni etap prac budowlanych w nowym budynku schroniska dla zwierząt. Na nowoczesnym budynku z dwuspadowym dachem zamontowaliśmy 70 sztuk paneli fotowoltaicznych. W budynku znajdują się także trzy oszczędne pompy ciepła, które będą ogrzewać obiekt.

To dzięki pozyskaniu funduszy unijnych schronisko wyprodukuje darmową energię pochodzącą ze słońca. Montaż siedemdziesięciu sztuk paneli fotowoltaicznych, a także trzech nowoczesnych pomp ciepła sprawi, że budynek będzie całkowicie samowystarczalny energetycznie. Otwarcie nowego budynku zaplanowane jest jeszcze w tym roku.

W nowym budynku schroniska dla zwierząt będzie znajdował się gabinet weterynaryjny z salą operacyjną. W niewielkim szpitalu weterynaryjnym zwierzęta będą wracać do zdrowia po zabiegach. Na parterze ulokowany zostanie salon kosmetyczny dla kotów i psów. W nowym budynku znajdzie się również miejsce, gdzie dzieci i młodzież dowiedzą się jak właściwie opiekować się zwierzętami. Rozbudowa schroniska przyczyni się przede wszystkim do poprawy warunków zwierząt, które czekają na adopcję, ale także do zapewnienia pracownikom, wolontariuszom i gościom schroniska lepszych warunków pracy i obsługi.

W ramach inwestycji zmienił się także teren wokół budynku, pojawiły się nowe drogi dojazdowe i wygodny parking. W sumie na odwiedzających czeka dodatkowych 30 miejsc postojowych. Wykonano także dodatkowe nasadzenia zieleni. Koszt całej inwestycji wyniósł około 3,2 mln złotych.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe