Bydgoska frekwencja na wyborach dopisała. Jest rekord!

  • 14.10.2019, 13:08
  • KB
Bydgoska frekwencja na wyborach dopisała. Jest rekord! KB fot. ilustracyjna
Bydgoszczanie podjęli wyzwanie i pobili rekord frekwencyjny w wyborach parlamentarnych - osiągając rekordowy wynik 66,77 %. W związku z tym, w najbliższy weekend mieszkańcy za darmo skorzystają z miejskiej ślizgawki Torbyd oraz odbiorą bezpłatne wejściówki do Teatru.

- Razem z największymi polskimi miastami, m.in. Warszawą, Poznaniem i Gdańskiem podjęliśmy wyzwanie i zachęcaliśmy mieszkańców do pójścia do urn wyborczych i oddania głosów na swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Bydgoszczanie pokazali, jak ważne to dla nich święto demokracji. Jestem dumny z rekordowej frekwencji 66,77%. Pokazaliśmy, że Bydgoszcz głosuje! W najbliższy weekend zapraszam wszystkich na Torbyd – mówi Prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz dołączyła do rywalizacji miast, której celem było przekroczenie 60% frekwencji w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Ostatecznie ze swojego prawa skorzystało 66,77% bydgoszczan. Tym samym pobiliśmy rekord sprzed czterech lat, kiedy do urn poszło 55,55% mieszkańców.

Bydgoszcz głosuje i idzie na łyżwy
Miasto Bydgoszcz osiągając najlepszy wynik w województwie kujawsko – pomorskim otwiera miejską ślizgawkę Torbyd dla mieszkańców. W najbliższy weekend 18 – 20 października zapraszamy do bezpłatnego korzystania z lodowiska w godzinach:
18 października (piątek) - od godz. 14.00 – 22.00
19 października (sobota) - od godz. 15.00 – 22.00
20 października (niedziela) – od godz. 11.00 – 22.00

Teatr Polski podbił stawkę w rywalizacji i rozdaje darmowe wejściówki
Teatr Polski Bydgoszcz także dołączył do bicia rekordu frekwencji w wyborach do Sejmu i Senatu. W związku z tym, mieszkańcy odbiorą 60 darmowych wejściówek na jeden z najbliższych spektakli. Wejściówki na Balladynę będą do obioru od wtorku 15 października od godz. 16 w kasie teatru. Terminy spektakli:
24 października (czwartek) - godz. 19.00
26 października (sobota) - godz. 19.00
27 października (niedziela) - godz. 16.00

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe