Akademia Muzyczna: Komunikat w sprawie budowy kampusu

  • 11.10.2019, 16:56
  • KB
Akademia Muzyczna: Komunikat w sprawie budowy kampusu Wizualizacja projektu
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wystąpiło jeszcze o pieniądze na całość inwestycji - budowy kampusu Akademii Muzycznej w ramach Programu Wieloletniego Rady Ministrów.

Wbrew deklaracji Rządu i Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pana Łukasza Schreibera, który 27 sierpnia 2019 roku napisał na swojej stronie na Facebooku: „W przyszłym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekaże 51,878 mln zł na budowę kampusu Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów, inwestycja zostanie wpisana do planu wieloletniego, a łączne dofinansowanie wyniesie aż 290mln zł!”, budowa kampusu Akademii Muzycznej wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Nawiązując do przytoczonej deklaracji, pismem z 4 września 2019 roku Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poprosił Premiera Mateusza Morawieckiego o dokładną informację dotyczącą finansowania budowy kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z rozbiciem na kwoty w poszczególnych latach realizacji.

W odpowiedzi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisało m.in., że „(…) Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN będzie występował o środki w wysokości 238 mln zł na lata 2021 – 2023 w ramach Programu Wieloletniego Rady Ministrów (…)”. O to, że zgodnie z prawem, dopóki w budżecie państwa nie będzie zagwarantowana całość kwoty z przeznaczeniem na tę inwestycję, nie jest możliwe podpisanie umowy na budowę z wykonawcą.

W ramach przygotowań do budowy kampusu Akademii Muzycznej, która znajduje się w Kontrakcie Terytorialnym Województwa Kujawsko – Pomorskiego (z 13 listopada 2014 roku i w późniejszych aneksach), w którym Rząd zobowiązał się do pokrycia w całości jej kosztów, Miasto Bydgoszcz wykonało już m.in.: wykup gruntów pod infrastrukturę drogową, przekazanie terenów pod inwestycję, zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, czy działania, które trwają obecnie, czyli końcowe prace nad koncepcją układu drogowego w rejonie nowej siedziby Akademii.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe