Bydgoski Rower Aglomeracyjny osiągnął prawie milion wypożyczeń

  • 15.11.2016, 17:09 (aktualizacja 15.11.2016, 17:17)
  • Katarzyna Beszczyńska
Bydgoski Rower Aglomeracyjny osiągnął prawie milion wypożyczeń KB
Z roweru będzie można skorzystać do końca listopada.

Warto wiedzieć, że z BRA korzysta już 35 tys. użytkowników. W samym wrześniu w systemie zarejestrowało się 425 nowych osób, a liczba wypożyczeń sięgnęła niemal 5 tys.

Rower funkcjonuje już drugi sezon, tj. od 1 kwietnia 2015 roku. W skład systemu wchodzi 37 stacji i 395 rowerów. BRA zmienił przestrzeń miejską i sposoby zachowań transportowych mieszkańców.

W mieście z bogatą tradycją rowerową system BRA odbudował modę na poruszanie się jednośladem, jako ekologicznym, tanim i wygodnym środkiem transportu. Bydgoszcz zajęła także bardzo wysokie miejsce w rywalizacji pomiędzy rowerowymi drużynami z różnych miast w European Cycling Challenge.

Bydgoszcz posiada:
37 – samoobsługowych i całodobowych stacji liczy obecnie BRA
20 – minut wynosi czas bezpłatnego korzystania z roweru
Najpopularniejsze stacje: Plac Wolności, ul. Mickiewicza, Dworzec PKP, Rondo Grunwaldzkie.
Najpopularniejsze trasy w obie strony: Trasa Uniwersytecka –Magnuszewska, Myślęcinek – Stadion, Skorupki–Ugory.

Katarzyna Beszczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TG
TG 16.11.2016, 00:07
Zwykle nie korzystam z wypożyczonego roweru , no może ze dwa- trzy razy w ciągu lata. Niemniej cieszę się, że pomysł się powiódł. Zachęcam Bydgoszczan do odnowienia wpłat . Rowery to takie nasze wspólne dobro...

Pozostałe