Trwa rozbiórka budynków MAKRUM

  • 07.10.2019, 12:17
  • KB
Trwa rozbiórka budynków MAKRUM Materiały prasowe
Zgodnie z planami, rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie byłej już fabryki przy ulicy Leśnej. Marka MAKRUM obecna jest na przemysłowej mapie Bydgoszczy od ponad 150 lat. I nadal prężnie funkcjonuje.

Decyzja o przeniesieniu produkcji jest efektem różnych czynników. Po pierwsze, potrzebowaliśmy nowoczesnego zaplecza produkcyjnego. Park Przemysłowy jest do tego idealnym miejscem. Część działań prowadzona jest również u naszych partnerów w ramach outsourcingu. Spółka Projprzem Makrum, w skład której wchodzi marka MAKRUM, posiada też duży zakład produkcyjny w Koronowie. –  Mówi prezes zarządu PROJPRZEM MAKRUM  Piotr Szczeblewski.

Po drugie, mamy świadomość, że centrum miasta nie jest dziś najlepszą przestrzenią dla przemysłu ciężkiego. W zgodzie z ekologią, fabryki są lokowane na obrzeżach metropolii, a nie w ich samym środku. – Dodaje.

Decyzja dotycząca przeznaczenia tego terenu pod budownictwo mieszkaniowe zapadła kilka lat temu. Cały proces został więc odpowiednio zaplanowany. Platanowy Park to nie tylko efektowna architektura, ale również ciekawe zagospodarowanie terenów zielonych, których na miejscu byłej fabryki Makrum nie zabraknie. Osiedle powstaje w kwartale ulic: Sułkowskiego, Kamienna, Leśna i Dwernickiego. Obecnie stanowi największą inwestycję mieszkaniową w Bydgoszczy.

–  Wszystkie działania prowadzone są w ramach Grupy Kapitałowej Immobile, do której należy zarówno Projprzem Makurum, jak i CDI Konsultanci Budowlani – mówi koordynator działu marketingu i PR GKI Adam Chojnowski. – Pozwala to na spójność podejmowanych decyzji. Zależy nam również na tym, aby każda z nich miała jak najlepszy wpływ na nasze miasto – dodaje.

Z MAKRUM do dziś wielu mieszkańców Bydgoszczy łączą pozytywne wspomnienia.

Niewiele firm związanych z przemysłem może pochwalić się ponad 150-letnią historią – mówi Piotr Szczeblewski. – Oprócz intensywnej produkcji, tworzymy również innowacyjne projekty w ramach biura konstrukcyjnego. Mam tu na myśli nowoczesne kruszarki, linie technologiczne, młyny, suszarnie czy granulator destruktu asfaltowego GDAurządzenie przeznaczona do recyklingu drogowego. A przed nami kolejne wyzwania – dodaje.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe