Dzieci z Żołędowa poznały pracę psów policyjnych

  • 04.10.2019, 19:47
  • KB
Dzieci z Żołędowa poznały pracę psów policyjnych KWP Bydgoszcz
Policjanci z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, na co dzień pełniący służby z psami policyjnymi, uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żołędowie.

Wczoraj (03.10.2019) mł. asp. Rafał Wohlfeil z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy brał udział w spotkaniu dla dzieci w Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Żołędowie. Podczas spotkania funkcjonariusz poruszył tematykę związaną z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością dzieci w szkole, opowiedział o pracy policjanta oraz przypomniał o noszeniu elementów odblaskowych.

W spotkaniu wzięli udział również przewodnicy psa służbowego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat wyszkolenia psa służbowego, bezpieczeństwa w kontaktach z psem oraz przy udziale ochotników przećwiczyli i pokazali, jakie należy przyjąć bezpieczne pozycje w sytuacji zagrożenia, czyli gdy napotkają agresywnego czworonoga.

Po wykładzie przyszedł czas na pokazy. Policyjne psy zademonstrowały, jak są wyszkolone m.in. do wyszukiwania zapachów środków zabronionych oraz podczas zatrzymania agresywnego napastnika. Dzieciaki miały też możliwość przekonania się, jak silny jest pies służący w szeregach policji.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, zadawali pytania dotyczące pracy policjanta.W spotkaniu uczestniczyło 160 osób.

 
KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe