Na ulice Bydgoszczy wyjeżdża autobus BBO

  • 03.10.2019, 12:58
  • KB
Na ulice Bydgoszczy wyjeżdża autobus BBO Materiały konferencyjne
W najbliższy weekend mobilny punkt informacyjny Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pojawi się w Fordonie (4.10), na Szwederowie (5.10) i Wyżynach (6.10). Wszystkich chętnych do porozmawiania o projektach i oddania swoich głosów zapraszamy do zabytkowego autobusu BBO.

W najbliższy piątek, 4 października mobilny punkt informacyjny stanie przy Targowisku Białym i Galerii Fordon. Robiąc zakupy, spacerując z psem lub idąc do pracy zapraszamy do zabytkowego autobusu, w którym w prosty sposób można zagłosować na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Fordonu mają w sumie do wyboru aż 40 projektów w swojej okolicy. Łącznie na osiedlach: Nowy i Stary Fordon, os. Tatrzańskie i os. Terenów Nadwiślańskich bydgoszczanie zdecydują o realizacji zadań o wartości 2,2 mln zł. Dodatkowo wybierać można projekty ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.
4 października (piątek) – Nowy Fordon, przy Targowisku Białym, godz. 10 – 13

Dzień później spotkajmy się przy „niebieskim” pawilonie przy targowisku na Szwederowie. W sobotnie przedpołudnie zapraszamy do autobusu wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia i mieszkają w Bydgoszczy. W mobilnym punkcie wyjaśnimy zasady głosowania oraz odpowiemy na pytania związane ze zgłoszonymi pomysłami. Na Szwederowie, Górzyskowie i Błoniu do wyboru jest 30 projektów osiedlowych. Wartość zrealizowanych zadań na tych trzech osiedlach wyniesie ponad 1,7 mln zł. W kategorii projektów osiedlowych do wyboru 10 pomysłów, z czego dwa zwycięskie zostaną wpisane do budżetu na 2020 rok. Ostatni głos należy do małych projektów społecznych. Każdy mieszkaniec wybiera 1 projekt z 53 poddanych głosowaniu. Zwycięży 10 najlepszych inicjatyw społecznych.
5 października (sobota) - Szwederowo , przy niebieskim pawilonie, godz. 9-12

W niedzielny poranek zapraszamy na Wyżyny. Na nowym przystanku przy ul. Glinki zaparkuje zabytkowy autobus. Wszyscy mieszkańcy mają czas na zapoznanie się z projektami do 31 października, ale spotkanie z urzędnikami może być znakomitą okazją do podjęcia decyzji, które z projektów są dla nas najciekawsze. Należy pamiętać, że w głosowaniu na projekty osiedlowe musimy wybrać jedno konkretne osiedle, a w nim dowolnie operując kwotą wskazaną na karcie do głosowania wybierać pomysły, tak by suma tych projektów nie przekroczyła przeznaczonej na osiedle kwoty. Uwaga każde osiedle ma inną kwotę, która jest uzależniona m.in. od liczby ludności. Na Wyżynach poddanych do głosowaniu jest 18 projektów. Budżet na realizację zwycięskich zadań wynosi ponad 890 tysięcy złotych.
6 października (niedziela)- Wyżyny ul. Magnuszewska /nowy przystanek - ul. Glinki, godz. 9 – 12

Zachęcamy do oddawania głosów elektronicznie. Cała procedura trwa tylko kilka minut. Prosimy nie brać udziału w głosowaniu wielokrotnie, gdyż unieważnia to wszystkie głosy, w których pojawią się takie same dane. Aby zagłosować on-line zależy wejść na stronę: www.bydgoszcz.pl/bbo.

Harmonogram autobusu BBO w październiku:
4.10 Nowy Fordon przy rynku - 10.00-13.00
5.10 Szwederowo przy niebieskim pawilonie – 9.00-12.00
6.10 Magnuszewska nowy nieczynny przystanek przy Glinkach – 9.00-12.00
8.10 Roczek BCOPW Gdańska 5 - 8.00-20.00
9.10 Miedzyń ul. Spacerowa – 13.00-16.00
11.10 Osiedle Leśne dworzec PKP - 9.00-12.00
12.10 Stare Miasto – dzień ulicy Długiej. Miejsce koło zabytkowego tramwaju - 9.30-12.30
15.10 ul. Twardzickiego przy Górze Szybowcowej – 12.00-15.00
16.10 Pętla Błonie – 13.00-16.00
19.10 Bartodzieje, Balaton – 10.00-13.00
22.10 Maraton głosowania BCOP – 15.00-18.00
23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00
26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00
30.10 Rondo Grunwaldzkie koło mechanika – 10.00-13.00
Przewidziane jest również spotkanie z Seniorami w drugiej połowie października br.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe