Młodzież, która wybiera mądrze. V edycja programu "Sztuka Wyboru"

  • 15.11.2016, 13:04
  • Katarzyna Beszczyńska
Młodzież, która wybiera mądrze. V edycja programu "Sztuka Wyboru" KB
Dziś (15.11) w bydgoskim Multikinie przy ul. Marszałka Focha 48 odbyła gala finałowa V edycji programu profilaktyczno-edukacyjnego "Sztuka Wyboru".

Do Bydgoszczy przyjechało ponad 300 uczniów z 28 szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas uroczystości uczniowie - autorzy najlepszych filmów - otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, galę finałową uświetnili swoją obecnością uznani w Polsce i na świecie twórcy filmowi (operatorzy, reżyserzy i aktorzy), którzy biorą udział w 24. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU SZTUKI AUTORÓW ZDJĘĆ FILMOWYCH CAMERIMAGE 2016. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Fundacji Tumult, Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz przedstawiciele wielu instytucji, które wspierały nas podczas realizacji projektu.  

Projekt „Sztuka Wyboru” jest realizowany od pięciu lat przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacją Tumult. Ideą jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorakie problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi. Nowatorskim rozwiązaniem, zaproponowanym w tym projekcie, jest porzucenie sztywnych, skostniałych, nieinteresujących młodzieży form przekazu i promowanie działań, które angażują równocześnie obie strony, tj. młodzież oraz ich opiekunów. 

W tym roku program profilaktyczno-edukacyjny ma formułę konkursu na najlepszy krótki materiał filmowy (spot, film) dotyczący problematyki stanowiącej temat przewodni projektu wraz ze scenariuszem/konspektem/planem na 45-minutową lekcję, przygotowywany wraz z pedagogiem/opiekunem. Hasło obecnej edycji to: „Kamera! Akcja! Reakcja! czyli bezpieczne wakacje”. W ramach projektu dla uczestników organizowane są przedkonkursowe warsztaty z profesjonalnymi twórcami sztuki filmowej, które w tym roku odbyły się w maju i czerwcu.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe