Zakończenie projektu Fantastyczne Wakacje w Mieście

  • 20.09.2019, 11:11
  • KB
Zakończenie projektu Fantastyczne Wakacje w Mieście Materiały prasowe
W ostatnim tygodniu sierpnia zakończyła się kolejna edycja (VII) projektu FANTASTYCZNE WAKACJE W MIEŚCIE skierowane do dzieci i młodzieży. Warsztaty początkowo miały być skierowane tylko dla mieszkańców osiedla Bocianowo i Śródmieście jednak organizatorzy wyszli poza obręb tych dzielnic, goszcząc uczestników innych części miasta.

Warsztaty odbyły się w dniach 28-31 sierpnia na ulicy Gdańskiej 5 oraz w Hali na ulicy Rycerskiej 22. Program warsztatów był dopasowany do różnych grup wiekowych. Inne zajęcia przygotowano dla młodzieży, a inne dla młodszych dzieci. Jednak podczas warsztatów wszyscy uczestnicy zapoznali się z zawodem scenografa, ze znaczeniem scenografii w filmie, sami własnoręcznie stworzyli rekwizyty filmowe i próbowali przygotować makietę.

Zostały także zaprezentowane filmy, gdzie scenografia ma znaczenie nadrzędne. Na koniec warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się ze scenografię do filmu “Kwiat Paproci”. Warsztaty, które od kilku już lat organizuje  Fundacja wychodzą na przeciw zapotrzebowaniu na podstawową wiedzę z zakresu szeroko pojętej sztuki. Jak również uzupełniają edukację artystyczną, która w programie szkół cały czas zajmuje marginalne miejsce. Warsztaty są propozycją dla mieszkańców Bydgoszczy i okolicy na kreatywne spędzenie wolnego czasu, które może się przyczynić do odkrycia nowych zainteresowań i pasji.

Tradycyjnie zajęcia prowadzą artyści z różnych dziedzin sztuki. W ciągu ostatnich edycji warsztaty podczas Fantastycznych wakacje prowadzili: Bogdan Dziworski, Marcin Sauter, Marta Filipiak, Grzegorz Pleszyński, Marcin Roszczyniała, Sebastian Kwidzyński i wielu innych osobowości świata sztuki.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe