Przeprowadzono działania "NURD" w kujawsko-pomorskim

  • 13.09.2019, 15:01
  • KB
Przeprowadzono działania "NURD" w kujawsko-pomorskim KWP Bydgoszcz fot. ilustracyjna
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj na drogach województwa działania "NURD" ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Z tej racji, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych akcja ta prowadzona jest cyklicznie przez cały rok.

Wczoraj (12.09.19) na terenie całego województwa kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Wzięło w nich udział 341 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 463 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 15 wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe