Bydgoscy kierowcy okiem kamery

  • 12.09.2019, 13:59
  • KB
Bydgoscy kierowcy okiem kamery fot. ilustracyjna KWP Bydgoszcz (archiwum)
Poprawa bezpieczeństwa i minimalizacja zagrożeń na drodze to jeden z priorytetów bydgoskich policjantów. Dlatego funkcjonariusze przy wykorzystaniu policyjnego pojazdu wyposażonego w kamery, wzięli pod „lupę” skrzyżowanie na bydgoskich Bartodziejach, gdzie w ostatnim czasie doszło tam do śmiertelnego wypadku.

Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to jedna z przyczyn wypadków i kolizji na terenie miasta i powiatu. Bydgoscy policjanci codziennie spotykają takie osoby na naszych drogach i wyciągają wobec nich konsekwencje.

Tym razem policjanci z bydgoskiej „drogówki” przyglądali się zachowaniom kierowców przy jednym ze skrzyżowań na bydgoskich Bartodziejach. Skrzyżowanie ulicy Gajowej i Bartosza Głowackiego w Bydgoszczy to na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej jednak, nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. W ostatnich tygodniach doszło tam do dwóch poważnych zdarzeń, w których niestety jedna osoba zginęła.

Wczoraj (11.09.2019) przed południem, przez dwie godziny, policyjne kamery rejestrowały sytuację na tym skrzyżowaniu. Obserwując zachowania niektórych kierowców można mówić o ich braku rozsądku. Na zarejestrowanym materiale widać jak ignorowane są znaki drogowe.

W trakcie działań policjanci ujawnili pięć wykroczeń, z czego jedno dotyczyło nieustąpienia pierwszeństwa na skrzyżowaniu z oznaczeniem pierwszeństwa przejazdu, natomiast pozostałe cztery wykroczenia były związane z niestosowaniem się do znaku STOP. Namierzeni kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń!

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe