Z Bydgoszczy do Warszawy polecimy już w październiku

  • 11.09.2019, 13:08
  • KB
Z Bydgoszczy do Warszawy polecimy już w październiku fot. ilustracyjna
LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Warszawy. Już od 27 października Bombardiery Q400 LOT-u będą wykonywały rejsy na tej trasie z częstotliwością 10 lotów w tygodniu. Pasażerowie lecący z Województwa Kujawsko-Pomorskiego uzyskają możliwość podróży nie tylko do stolicy, ale także wielu destynacji europejskich i dalekodystansowych. Ceny biletów zaczynają się już od 169 zł w dwie strony.

W południe 5 września w Porcie Lotniczym Bydgoszcz SA odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia oraz przedstawicieli Polskich Linii Lotniczych LOT. Narodowy przewoźnik ogłosił uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych z Bydgoszczy do Warszawy już od początku sezonu zimowego, czyli od 27 października.

– To bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych pasażerów i jednocześnie sygnał, że nasze lotnisko się liczy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te połączenia z całą pewnością poprawią wynik finansowy portu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Rejsy obsługiwać będzie samolot Bombardier Q400 zabierający na pokład 78 pasażerów. Loty realizowane będą dziesięć razy w tygodniu według rozkładu:

LO 3992 BZG-WAW    06:00-06:50     poniedziałek, środa, czwartek, piątek, sobota

LO 3991 WAW-BZG    23:00-23:50     wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela                 

oraz

LO 3994 BZG-WAW    15:10-16:00     poniedziałek-piątek

LO 3993 WAW-BZG    13:40-14:30     poniedziałek-piątek               

– Rozkład został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić szybką i komfortową podróż zarówno dla osób lecących biznesowo i turystycznie do Warszawy jak i dla tych, którzy chcą polecieć dalej. Zróżnicowane godziny lotów zapewniają możliwość dogodnej przesiadki na Lotnisku Chopina, na rejsy do Ameryki Północnej, Azji, Europy Zachodniej i Środkowej oraz do portów krajowych. – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Na trasie z Bydgoszczy do Warszawy ceny rozpoczynają się już od 169 zł w obie strony. W ofercie znajdują się też połączenia do Europy i Azji. Przykładowo połączenie z Bydgoszczy do Oslo już od 482 zł, Amsterdamu już od 579 zł, Moskwy od 779 zł,  do Nur-Sułtan w Kazachstanie dostępne jest już od 1639 zł w dwie strony.

– Gmina Miasta Toruń docenia sąsiedztwo Portu Lotniczego Bydgoszcz. Cieszymy się z planowanego uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego Bydgoszczy z Warszawą. Rozwój portu stwarza dla Torunia szereg nowych możliwości promowania miasta oraz nawiązywania kontaktów z potencjalnymi partnerami na całym świecie. Wspieramy bydgoski Port Lotniczy i deklarujemy dalsze wsparcie, mając nadzieję na kontynuację owocnej współpracy – mówi Andrzej Rakowicz, Prezydent Miasta Torunia.

– Powrót bezpośrednich połączeń lotniczych z Bydgoszczy do Warszawy jest realizacją celu wpisanego w plan wieloletni lotniska. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Dzięki uruchomieniu lotów do Warszawy uzyskujemy dostęp do dwóch lotnisk hubowych (Frankfurt, Warszawa) z Bydgoszczy, co umożliwi naszym Pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast z wylotem rano i powrotem wieczorem.

Specjalnym gościem konferencji prasowej była Aurelia Liwińska, mieszkanka Torunia uhonorowana marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis z edycji wybitej na stulecie odzyskania niepodległości. Pani Aurelia, która w tym roku skończyła 102 lata, otrzymała od PLB bilety na przelot do Warszawy i z powrotem dla siebie i osób towarzyszących, które będzie mogła wykorzystać w wybranym przez siebie terminie.

LOT intensywnie się rozwija – dzięki stale poszerzanej od początku roku ofercie połączeń, pasażerowie już dziś mogą planować podróż do nowych niezwykłych kierunków podróży, takich jak: Delhi, Pekin-Daxing czy Kolombo na Sri Lance.

Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży – m.in. na lot.com, za pośrednictwem LOT Contact Centre, LOT Travel, u agentów.

Szczegółowy rozkład lotów:

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazik roztropek
kazik roztropek 11.09.2019, 16:42
No i co ? Prawda w oczy kole ?
kazik roztropek
kazik roztropek 11.09.2019, 16:38
Niech otwierają połączenia skoro im się opłaca ale bez dopłat z naszych podatków ! Kto chce latać to proszę bardzo ale niech płaci realną cenę za bilet a nie korzysta z naszych pieniędzy, którymi źle gospodarzą nasi włodarze. Zobaczymy wtedy ilu naprawdę będzie chętnych do latania a pieniądze z dopłat przeznaczyć na inne cele społecznie uzasadnine.

Pozostałe