Powstają nowe przedszkola w Bydgoszczy

  • 06.09.2019, 13:15
  • KB
Powstają nowe przedszkola w Bydgoszczy fot. ilustracyjna
Z początkiem września przy szkołach podstawowych na Kapuściskach i w Fordonie zaczęły działać oddziały przedszkolne. Opieką objętych jest 110 maluchów. Na adaptację sal oraz zajęcia pozyskano kolejne unijne środki. Łącznie to już prawie 5 mln zł.

Rozwój przedszkoli publicznych jest jednym z naszych priorytetów. Oprócz budowy nowych placówek i rozbudowy istniejących obiektów tworzone są też oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych.

Takie rozwiązanie wdrożyliśmy z początkiem września w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Sielskiej w Fordonie. Uczęszczają do niego dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci korzystają z trzech sal w przebudowanym skrzydle budynku. Do dyspozycji przedszkolaków jest również zbudowany wcześniej plac zabaw „Radosna szkoła”, pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne, sala integracji sensorycznej oraz salka do ćwiczeń fizycznych. Oddziały przedszkolne stworzono też w Szkole Podstawowej nr 57 na Kapuściskach przy ul. Bohaterów Westerplatte. Funkcjonują tam dwie grupy. Ta szkoła również w ostatnich latach przeszła kompleksową termomodernizację, a na potrzeby maluchów zaadaptowano część pomieszczeń.

Oba zadania związane z utworzeniem łącznie 110 miejsc przedszkolnych, ich utrzymaniem, zajęciami dodatkowymi i szkoleniami dla nauczycieli są realizowane ze wsparciem unijnym. Wydaliśmy na ten cel ponad 611 tysięcy złotych, z czego ponad pół miliona złotych do środki ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Dzięki trzem projektom „Akademia Przedszkolaka” dofinansowanym z Unii Europejskiej w Bydgoszczy stworzyliśmy łącznie 434 nowe miejsca przedszkolne.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe