W Bydgoszczy i regionie trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  • 03.09.2019, 11:17
  • KB
W Bydgoszczy i regionie trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły" fot. ilustracyjna
Policyjne działania "Bezpieczna droga do szkoły" w tym roku odbywają się w dniach 2 - 6 września. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo – wychowawczych po przerwie wakacyjnej.

Wakacje za nami, rozpoczął się nowy rok szkolny. Nastał czas nie tylko nauki ale codziennego pokonywania drogi  do szkoły i ze szkoły do domu.

Aby zapewnić bezpieczeństwo  dzieciom i uczniom policjanci  garnizonu kujawsko – pomorskiego już przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzali stan oznakowania przejść dla pieszych w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz całej infrastruktury związanej z bezpieczeństwem.

Natomiast od 2 – 6 września br. w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w związku ze wzrostem natężenia ruchu, zwłaszcza w rejonie szkół, policjanci prowadzą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do placówek oświatowych.

Kontrolują sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach, czy pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na kierujących oraz pieszych stwarzających  zagrożenie w ruchu drogowym. Stąd apel do kierowców, by zachowali szczególne środki ostrożności, bo dzieci po wakacjach często mają rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego

Przypominamy także rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego!

Zgodnie przepisami Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej, nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie poza terenem zabudowanym.

Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach i o prawidłowo zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności po to, abyśmy wspólnie działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa, zwłaszcza uczniów.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe