Nowa organizacja ruchu przy Starym Rynku już od 8 września

 • 03.09.2019, 10:55
 • KB
Nowa organizacja ruchu przy Starym Rynku już od 8 września KB
Jak podaje ZDMiKP, już za kilka dni, a dokładnie od 8 września zaczną obowiązywać nowe zasady ruchu na Starym Rynku i uliczkach przyległych.

Na Rynek i część uliczek przyległych nie będą mogły wjeżdżać samochody. Obecnie prowadzone są ostatnie prace, które umożliwią wraz z końcem tygodnia wprowadzenie zmian, przekonsultowanych z Mieszkańcami.

Strefa bez aut: Samochodem nie będzie można wjechać na płytę Rynku, jak również fragmenty uliczek wokół płyty. Rolę deptaków przyjmą na siebie ulice:

 • Mostowa do ulicy Grodzkiej,
 • Niedźwiedzia,
 • Batorego (do ulicy Zaułek),
 • Jana Kazimierza (do ulicy Zaułek),
 • Magdzińskiego (do ulicy Podwale),
 • Kręta (do ulicy Jatki),
 • Długa (od Batorego do Jana Kazimierza),
 • Ku Młynom,
 • pieszojezdnia wokół Fary.

Dostawy będą mogły się odbywać w godzinach od 06:00 do 10:00

W strefie zamieszkania zostanie wprowadzony ograniczony obszar dla ruchu pojazdów. Wiele uliczek zostanie dopuszczonych do ruchu tylko na rzecz zaopatrzenia i dla pojazdów docelowych oraz służb miejskich.
W obszarze objętym ograniczeniami w poruszaniu się pojazdów w godzinach od 06:00 do 10:00 będą mogły być prowadzone dostawy. Rozwiązanie będzie dotyczyło m.in. na ulic: Jezuickiej, Zaułek, Długiej (od Przyrzecza do Batorego, części ul. Mennica (w kierunku elektrowni wodnej) oraz odcinkach ul. Batorego i Jana Kazimierza (od Długiej do Zaułek).
Poza wyznaczonymi godzinami - uliczkami będą mogły jeździć tylko pojazdy mieszkańców i służb miejskich.

Zmianom podlega także strefa zamieszkania, czyli obszar, na którym bezwzględne pierwszeństwo mają piesi, a pojazdy mogą się poruszać z prędkością ograniczoną do 20 km/h. Obszar obejmie m.in. ul. Długą (od Wełnianego Rynku do ulicy Przyrzecze oraz ulice od Jana Kazimierza do ulicy Podwale), Przyrzecze, most na ul. Ku Młynom, Mennicę (od Czerwonego Spichrza w kierunku Tamki), Malczewskiego, Grodzką (od Malczewskiego do Mostowej), Pod Blankami (od Trybunalskiej do Długiej), Zaułek, Farną Mostową, Niedźwiedzia, Batorego, Jana Kazimierza.
Na ulicach dojazdowych do strefy, dozwolona prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Po zmianach kierowcy będą musieli zwolnić na ul. Podwale, wschodnia część ul. Grodzkiej, Pod Blankami (do Trybunalskiej), Trybunalska, fragment Jana Kazimierza od strony Wałów Jagiellońskich do Pod Blankami.

Zmianom będzie towarzyszyła dyslokacji postojów TAXI oraz miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym, jak również dla pojazdów zaopatrzenia, obsługi hoteli, uczestników mszy w Katedrze. Parkowanie będzie możliwe m.in. na placu Solnym, Rybim Rynku, ul. Grodzkiej, ul. Mostowej (odcinek przy ul. Focha), ul. Długiej (odc. od ul. Wały Jagiellońskie do ul. Pod Blankami).

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe