Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podsumowanie wakacyjnych działań na drogach kujawsko-pomorskiego

Uczniowie zakończyli letni wypoczynek i wrócili do codziennych obowiązków. Dla policjantów był to czas intensywnej pracy mającej zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym terenie naszego województwa.
Podsumowanie wakacyjnych działań na drogach kujawsko-pomorskiego

Autor: KWP Bydgoszcz (archiwum)

Wakacje to dla policjantów ruchu drogowego okres wytężonej pracy. Policjanci podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzali także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

Niestety okres wakacyjny na drogach naszego województwa nie należał do bezpiecznych. Od początku wakacji tj. od 20 czerwca br. do 1 września br. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 210 wypadków drogowych, w których zginęło 55 osób, a 212 zostało rannych.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 23 ofiary śmiertelne więcej. Ilość wypadków i osób rannych była podobna jak w roku ubiegłym. Odnotowaliśmy jednie spadek kolizji drogowych.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019” na kujawsko-pomorskich drogach policjanci zatrzymali 1222 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 10°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: LudekTreść komentarza: Szkoda, że taka osobowość jak Krzysztof i prowadzona przez niego działalność nie jest wpierana przez władze lokalne. A wręcz celowe utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi. Bardzo przykre. Znam Krzysztofa i wiem że nikogo w potrzebie nie zostawi. Skąd taka wrogość lokalna wobec niego nie wiem.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: SUPER POSTAWA!! Pewnie reszta stała i nagrywała zamiast pomóć!Data dodania komentarza: 1.12.2025, 17:53Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: MalikTreść komentarza: WSG i XYZ zawsze górą !Data dodania komentarza: 1.12.2025, 13:28Źródło komentarza: Bydgoscy wojownicy walczyli w Sambo i JudoAutor komentarza: KarolTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 1.12.2025, 13:16Źródło komentarza: Bydgoscy wojownicy walczyli w Sambo i Judo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama