Bydgoskie Półkolonie cieszyły się powodzeniem. Skorzystało 4 tys. uczniów!

  • 29.08.2019, 11:38
  • KB
Bydgoskie Półkolonie cieszyły się powodzeniem. Skorzystało 4 tys. uczniów! fot. ilustracyjna
4 tys. uczniów z bydgoskich szkół wzięło udział w pilotażowym programie „Bydgoskie Półkolonie”. Podczas wakacyjnych miesięcy, dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach, wycieczkach i zajęciach sportowych. Na letni wypoczynek dla uczniów miasto przeznaczyło 1 mln zł.

Po raz pierwszy na taką skalę zorganizowaliśmy wypoczynek letni dla uczniów na terenie miasta. Był to ukłon w stronę rodziców, którzy wielokrotnie poruszali tę kwestię na spotkaniach z władzami Bydgoszczy i dopytywali o zajęcia wakacyjne, na których dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom ruszyliśmy z programem „Bydgoskie Półkolonie 2019”.

Skorzystaliśmy z doświadczenia instytucji, które od lat organizują taką formę letniego wypoczynku - Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” realizującego półkolonie w 32 szkołach podstawowych, Pałacu Młodzieży i Młodzieżowych Domów Kultury.

Program wzbudził ogromne zainteresowanie. W półkoloniach udział wzięło aż 3 tys. 957 dzieci. Utworzono 277 grup w dziewięciu turnusach. Zajęcia organizowane były w 33 szkołach oraz w MDK Nr 1, 2, 4, 5 i Pałacu Młodzieży. Najwięcej grup utworzono w placówkach w Fordonie, m. in. w SP 4, 9, 65, 66, 67, 44 i MDK nr 5.

Uczestnicy objęci byli opieką w godzinach od 8 do 15. Wśród prowadzonych zajęć były m. in. zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci brały udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w Muzeum; w wycieczkach, plenerach plastycznych, warsztatach tanecznych i wokalnych.

Udział w półkoloniach sfinansowało Miasto – na realizację programu przeznaczyliśmy 1 mln zł. Rodzice płacili za posiłki (60 zł) – zwolnieni z opłaty byli jednak rodzice i opiekunowi dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe