Kino Wolności na Starym Rynku już 31 sierpnia!

  • 23.08.2019, 11:44
  • KB
Kino Wolności na Starym Rynku już 31 sierpnia! KB
W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych zapraszamy Państwa na seanse w ramach Kina Wolności. 31 sierpnia na Starym Rynku odbędzie się pokaz filmu „80 milionów” w reżyserii W. Krzystka, a 1 września zobaczyć będzie można głośny obraz Agnieszki Holland pt. „W ciemności”. Wstęp jest wolny.

To już kolejne seanse w ramach Kina Wolności, wydarzenia, które wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności. Po seansie „Miasta 44”, który odbył się 1 sierpnia z okazji rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, zapraszamy mieszkańców na kolejne dwa pokazy na płycie Starego Rynku.

31 sierpnia, z okazji 39. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych zobaczyć będzie można film pt. „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Fabuła filmu inspirowana jest prawdziwą historią, która wydarzyła się we Wrocławiu, w czasie wydarzeń sierpniowych 1980 roku, a tytuł filmu nawiązuje do 80 milionów zł, które działacze Solidarności próbują wypłacić z banku, zanim Służba Bezpieczeństwa zablokuje konta opozycjonistów. W filmie występują m. in. Olga Frycz, Filip Bobek, Krzysztof Czeczor czy Agnieszka Grochowska.

Z kolei 1 września, w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej, zapraszamy na seans głośnego filmu Agnieszki Holland pt. „W ciemności”. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Film opowiada prawdziwą historię ocalenia Krystyny Chiger opisaną w jej autobiograficznej książce pt. „Dziewczynka w zielonym sweterku”. To historia losów rodziny Chigerów oraz kilkunastoosobowej grupki Żydów ukrywających się przez czternaście miesięcy w lwowskich kanałach.

Oba seanse rozpoczną się o godz. 20.30. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy także na oficjalne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości odbędą się na Starym Rynku w południe, 1 września. Natomiast o godz. 13.00 rozpocznie się Rajd Rowerowy, którego trasa wiedzie przez Bydgoskie Miejsca Pamięci (m. in. Dolinę Śmierci i Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy).

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe