Prezydent Bruski pisze do premiera Morawieckiego w sprawie Bydgoszczy

  • 22.08.2019, 16:13
  • KB
Prezydent Bruski pisze do premiera Morawieckiego w sprawie Bydgoszczy KB archiwum
Poniżej zamieszczamy zaproszenie dla premiera Mateusza Morawieckiego od prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

W związku z publiczną zapowiedzią wizyt Pana Premiera w każdym okręgu wyborczym oraz nieskorzystaniem z mojego zaproszenia w dniu 10 maja 2019 r. chciałbym je ponowić już teraz, by mógł Pan Premier uwzględnić rozmowę o ważnych problemach dla Bydgoszczy w swoich planach.    

            Już wtedy sygnalizowałem, jakie są trzy priorytetowe tematy związane z przyszłością Bydgoszczy. Niestety, mimo wizyty na stadionie bydgoskiego Zawiszy, organizowanej przez Pańskie służby, nie udało się wygospodarować czasu na rozmowę m. in. o drodze ekspresowej S10, budowie kampusu Akademii Muzycznej czy zanieczyszczonych terenach po dawnych Zakładach Chemicznych, których rewitalizacja leży w bezpośrednich kompetencjach służb rządowych oraz o innych ważnych sprawach dla Bydgoszczy, w tym zasadach finansowania samorządu.

Korzystając z okazji przypominam, że droga ekspresowa S10 była planowana do realizacji z budżetu państwa w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych. W 2017 r. jednak została skreślona z listy zadań przewidzianych do wykonania
w formule publicznej. Z kolei budowa kampusu bydgoskiej Akademii Muzycznej jest bezpośrednim zobowiązaniem strony rządowej w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w przeciwieństwie do wsparcia udzielanego w tym samym czasie i podobnej kwocie ponad 100 mln zł na rzecz Fundacji Ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis.

Nie chcę wrażenia, że Bydgoszcz jest ważna tylko dla Pana Premiera w czasie konwencji wyborczych, dlatego po raz kolejny zwracam się z prośbą o spotkanie przy okazji najbliższej wizyty w naszym mieście.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miliardy złoty
Miliardy złoty 22.08.2019, 19:54
To Bruski jeszcze żyje nie widac, nie słychać. Rydzyk dostal 100 mln od pis a peło rozdawało łapówy w vacie w miliardach zł. To wole juz pis niż hipokrytów złodzieji
Emeryt
Emeryt 22.08.2019, 19:34
A ja na Prezydenta glosowalem-pan Pawel Olszewski powinien byc bez rak a Sekielski nie widzial Bydgoszczy-teraz ul.Dluga mu sie sni-a on czym zasluzyl sie dla Bydgoszczy,Takze spadachroniarz z INA Brejza czego tu szuka?Moj glos pan stracil.
pepe11
pepe11 22.08.2019, 17:53
szkoda tuszu , kłamca wyborczy unika konfrontacji z faktami
RUDA
RUDA 22.08.2019, 17:12
A co , przygotowane jaja

Pozostałe