Muzyczny czwartek w Parku Kochanowskiego

  • 20.08.2019, 17:56
  • KB
Muzyczny czwartek w Parku Kochanowskiego fot.: KB
W czwartek (22.08) o godzinie 18.00 zapraszamy do Parku Jana Kochanowskiego na kolejny Koncert Nieoczywisty. Tym razem, wśród zieleni dla bydgoszczan zagrają Szulerzy.

Kiedy: 22.08.2019 / Czwartek / 18:00

Gdzie: Park Jana Kochanowskiego

Wstęp wolny

 

"[...] jeden z najlepszych zespołów jakie widziałem na naszych scenach. Nikt u nas tak nie gra."

Sławek Turkowski, Jazz Radio, Warszawa

Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą gatunków swing oraz soul. Ten koktajl muzyczny nazwali "blues‘n‘roll" i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

dyskografia:

* Bez Ciebie [2003]

* Gra w piki daje wyniki (Jaromi & Szulerzy) [2004, wzn. 2009]

* Pilnuj się! [2005, wzn. 2015]

* Koniec tygodnia [2008]

* Blues‘n‘roll [2012]

* Życie zaczyna się w piątek [2014]

Nagrania grupy ukazały się również na wielu składankach i antologiach.

skład zespołu:

Emilia Wikarska-Karbowiak - śpiew

Marcin Szulkowski - gitara

Marek Wikarski - gitara basowa, kontrabas

Miłosz Szulkowski - perkusja

---

KONCERTY NIEOCZYWISTE

Projekt „Koncerty Nieoczywiste” to cykl prezentacji muzycznych odbywających się w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, umożliwiającej bezpośredni i spontaniczny kontakt z odbiorcami. Z założenia nie jest to kolejny festiwal, a raczej wyjście z muzyką w przestrzeń publiczną. Artyści zaproszeni do udziału w tych niecodziennych koncertach pojawiają się ze swoją sztuką w wielu miejscach, często zaskakujących, na co dzień spełniających zupełnie inne funkcje, takich jak: park, deptak, podwórko, brama, plac zabaw, etc. Tegoroczne koncerty odbywać się będą m.in. na Barce Lemara, w Parku Kazimierza Wielkiego, Parku Jana Kochanowskiego, bulwarach nad Brdą i Kanałem Bydgoskim, bydgoskim Londynku. Publiczności da to okazję do swobodnego i nieodpłatnego obcowania z różnorodnymi gatunkami muzyki. Podczas letniego cyklu „Koncertów Nieoczywistych” w okresie lipiec/sierpień odbędzie się 8 koncertów, w ramach których zaprezentują się muzycy i zespoły poruszający się w różnych stylach i gatunkach.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe