Szybka interwencja bydgoskich wodniaków nad Zalewem Koronowskim

  • 16.08.2019, 16:24
  • KB
Szybka interwencja bydgoskich wodniaków nad Zalewem Koronowskim KWP Bydgoszcz
Kolejny raz bydgoscy „wodniacy” pomogli wypoczywającym nad Zalewem Koronowskim. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami WOPR-u zauważyli na wodzie wywrócony jacht. Natychmiast popłynęli udzielić pomocy żeglarzom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj (15.08.2019) przed godziną 14:00 na Zalewie Koronowskim. Bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego, patrolując łodzią rejon plaży głównej w Pieczyskach, zauważyli na wysokości Tylnej Góry przewrócony jacht żaglowy. Funkcjonariusze razem z ratownikami WOPR-u natychmiast popłynęli w kierunku przewróconej żaglówki, aby udzielić pomocy. W tym samym czasie otrzymali też informację o zdarzeniu od dyżurnego.

Na miejscu policjanci zastali trzyosobową załogę przewróconej żaglówki, która była podejmowana przez osoby z innych łodzi. Poszkodowani (50, 16 i 12-latek) trafili pod opiekę mundurowych i ratowników. Okazało się, że nie potrzebują pomocy medycznej. Byli trzeźwi.

50-latek zwrócił się z prośbą o odzyskanie saszetki z cennymi dokumentami, które znajdowały się pod wodą w bakiście łodzi. Jeden z policjantów i ratowników zanurkowali do zatopionego jachtu i odzyskali saszetkę.

Cała trójka została przetransportowana do Portu Tazbirowo. Natomiast jacht został zabezpieczony przez strażaków OSP Gościeradz.  

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe