Komunikacyjne zmiany na Trasie Uniwersyteckiej

  • 06.08.2019, 11:11
  • KB
Komunikacyjne zmiany na Trasie Uniwersyteckiej fot. ilustracyjna (archiwum)
Od piątku przejezdna jest cała Trasa Uniwersytecka. W środę, 7 sierpnia zaczną nią kursować linie autobusowe nr 66 i 86. Pasażerowie komunikacji miejskiej łatwiej dojadą na osiedla Glinki i Wyżyny.

Na czas budowy Trasy Uniwersyteckiej południową część osiedla Wyżyny oraz Glinki obsługiwała tylko linia nr 66. Teraz przez tę część miasta kursować będzie też linia nr 86.

Linia nr 66 pojedzie lekko skorygowaną trasą od ronda Jagiellonów przez Kujawską, Wojska Polskiego, Magnuszewską, Glinki, Trasę Uniwersytecką i dalej Wojska Polskiego i Kujawską wróci na rondo Jagiellonów. Wybrane kursy nadal będą dojeżdżać ulicami Cmentarną i Dobrzyńską do Wąbrzeskiej.

Przywrócona zostanie też linia nr 86. Będzie ona kursować identyczną trasą jak linia nr 66 ale w kierunku odwrotnym. Oznacza to, że autobusy pojadą od ronda Jagiellonów ulicami: Kujawską, Wojska Polskiego, Trasą Uniwersytecką, Glinki, Magnuszewską, Wojska Polskiego i przez Kujawska i Bernardyńską wrócą do ronda Jagiellonów. Również wybrane kursy tej linii dojadą do Wąbrzeskiej.

Z rozkładami jazdy można zapoznać się na stronie ZDMiKP.

http://zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/transport/rozklad-jazdy/2014-07-02-12-55-33

Autobusy będą zatrzymywały się w nowych zatokach autobusowych ze wzmocnioną podbudową. Ich nawierzchnia wyłożona została granitowym kamieniem bardzo dobrze znoszącym duże obciążenia. W perony wbudowane zostały elementy ułatwiające orientację osobom niewidomym. Wszystkie przystanki zostały wyposażone w elektroniczne tablice z rozkładami jazdy.

Kompletna arteria ułatwia podróże pomiędzy centrum i osiedlami Glinki, Wyżyny oraz terenami inwestycyjnymi w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Inwestycja pochłonęła około 30 mln zł.

Trasa Uniwersytecka w liczbach:

  • 40 metrów długości liczy wiadukt nad al. Jana Pawła II
  • 1,6 km liczy długość całej trasy
  • 2 nowe ronda
  • 2 nowe sygnalizacje
  • 5400 dosadzonych krzewów
  • 300 ozdobnych drzew
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe