Na drogach powiatu bydgoskiego przeprowadzono działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 01.08.2019, 13:08
  • KB
Na drogach powiatu bydgoskiego przeprowadzono działania "Niechronieni… fot. ilustracyjna
Wczoraj bydgoscy (31.07) policjanci prowadzili działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w ramach działań ogólnopolskich. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Jednocześnie uświadamiali tych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Piesi i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem, piesi giną czy zostają ranni. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy elementy odblaskowe.

W trosce o ich bezpieczeństwo bydgoscy policjanci prowadzili wczoraj (31.07.2019) działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w ramach działań ogólnopolskich.

Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów.

Podczas działań policjanci ujawnili 103 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów. Były to:

·        nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych,

·        nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach,

·        omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się  w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym,

·        wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi,

·        nieprawidłowe parkowanie, które utrudnia pieszym korzystanie z chodników,

·        nieprawidłowe przejeżdżanie przejazdów dla rowerów.

Kolejny raz zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe