"Miasto 44". Seans filmowy na Starym Rynku

  • 31.07.2019, 11:21
  • KB
 "Miasto 44". Seans filmowy na Starym Rynku Seans filmowy
W ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy na Kino Wolności. 1 sierpnia, o godz. 21 na Starym Rynku odbędzie się seans filmu „Miasto 44”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności. Wstęp jest wolny!

Ratusz zaprasza wszystkich bydgoszczan do wspólnego oglądania filmu w samym sercu miasta. W związku z obchodzonym Bydgoskim Rokiem Wolności, który ma podkreślić wyjątkowość przypadających w tym roku jubileuszy zapraszamy na Kino Wolności. W ramach obchodów 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy specjalną projekcję filmu „Miasto 44”. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim.

Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Fabuła toczy się w Warszawie, latem 1944 roku. Dramat wojenny przedstawia historię miłości dwojga młodych ludzi w momencie wybuchu Powstania Warszawskiego. W rolach głównych zobaczymy Józefa Pawłowskiego, Zofię Wichłacz, Annę Próchniak oraz Antoniego Królikowskiego.

Seans filmu „Miasto 44” odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia o godz. 21.00 na Starym Rynku.

Zapraszamy także na oficjalne obchody 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbędzie się 1 sierpnia o godz. 17.00 pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego – u zbiegu ulic Gdańskiej i Czerkaskiej. Dla uczczenia 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego podczas oficjalnych obchodów przy Pomniku Powstania Warszawskiego wystąpi „Zespół Wokalny Fresca Voce”, który wykona pieśni powstańcze, a także zostaną zaprezentowane stroje z okresu Powstania. Uroczystości zostaną poprzedzone Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju o godz. 15.30.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe