"Bajkowe środki podróży" zawitają do Zielonych Arkad

  • 30.07.2019, 15:29
  • KB
"Bajkowe środki podróży" zawitają do Zielonych Arkad ZA
Kto będąc dzieckiem nie marzył o tym, aby przenieść się w świat bajek? W dniach 3-19 sierpnia mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli zwiedzać interaktywną wystawę „Bajkowe środki podróży” i zobaczyć magiczne wehikuły ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom we współpracy Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. To wszystko w Zielonych Arkadach.

Już od 3 sierpnia na pasażach Zielonych Arkad będzie można zwiedzać wystawę „Bajkowe środki podróży”. Ekspozycja obejmie 7 interaktywnych wysp tematycznych, które przedstawiają świat wybranych bajek.

Wśród baśniowych środków transportu dzieci i dorośli zobaczą łódkę w kształcie liścia, w której mieszka malutka Calineczka. Nie zabraknie kultowej karocy Kopciuszka, którą ciągnie pięknie mieniący się koń. W powietrzu zawiśnie latający dywan z „Baśni z 1001 nocy”, obok którego będzie można zwiedzać sezam ze skarbami.

Wielbiciele niezwykłych przygód „Alicji w Krainie Czarów” będą mogli zajrzeć do tajemniczego tunelu oraz przeglądać się w krzywym zwierciadle. Przy wyspie z „Siedmiomilowymi butami” najmłodsi sprawdzą swoją sprawność na interaktywnej planszy. Dodatkowo dzieci będą mogły wejść do ogromnego brzucha wieloryba, którym podróżował Dżepetto – twórca Pinokia.

Ale to nie koniec atrakcji. Wśród „Bajkowych środków podróży” znajdzie się wielka fasola, przy której powstanie plac zabaw dla dzieci. Maluchy będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i hamaków i poczuć magię fasoli Jasia, tytułowego bohatera popularnej baśni.

Zwiedzanie interaktywnej wystawy to świetna okazja do przeniesienia się w świat dzieciństwa i przypomnienia sobie bajek, które czytali nam rodzice, a teraz my czytamy je dzieciom – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom, którą poprowadzą Bibliotekarki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, która została partnerem wydarzenia:

6 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00

8 sierpnia (czwartek), godz. 15:00-16:00

13 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00

Interaktywna wystawa „Bajkowe środki podróży” będzie trwać od 3 do 19 sierpnia w Zielonych Arkadach w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp na nią jest bezpłatny. 

Partner wydarzenia: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Patron medialny: Radio PiK

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe