Spotkania w ramach projektu GreenerSites w Bydgoszczy

  • 30.07.2019, 11:30
Spotkania w ramach projektu GreenerSites w Bydgoszczy fot. ilustracyjna Bydgoszcz
Dziś (30 lipca) odbywają się dwa spotkania informacyjne: jedno dla instytucji, drugie dla mieszkańców, na których przedstawione są rezultaty międzynarodowego projektu GreenerSites.

Działania pilotażowe tego projektu w Bydgoszczy polegały na badaniu wpływu dawnych Zakładów Chemicznych „Zachem” na tereny sąsiedniego osiedla Łęgnowo Wieś.

Na spotkaniach zostaną przedstawione wyniki badań firmy Proxima dotyczące przemieszczania się zanieczyszczeń oraz wyniki analizy ryzyka zdrowotnego przeprowadzone przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, wykonane na podstawie badań gleby i wody.

W programie:

  • Informacje o projekcie GreenerSites, wyniki badań wody podziemnej - Grzegorz Boroń, Dyrektor Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy
  • Przepływ zanieczyszczeń z terenu dawnego „Zachemu“ na teren osiedla na podstawie modelowania - Rafał Serafin, Euro-Branch; Badania gleby i analiza ryzyka zdrowotnego – dr hab. inż. Eleonora Wcisło, prof. Instytutu Ekologii Terenów poprzemysłowych, Katowice.

30 lipca (wtorek) spotkania informacyjne dot. projektu Greener Sites:

Dla instytucji odbyło się o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Bydgoszczy, Ratusz, sala 200A

Dla mieszkańców o godzinie 16.30 w świetlicy na osiedlu Łęgnowo- Wieś, ul. Toruńska 185

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe