"Bezpieczna DK-10". Policyjny monitoring kontrolował kierowców

  • 26.07.2019, 12:57
"Bezpieczna DK-10". Policyjny monitoring kontrolował kierowców KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci realizowali działania „Bezpieczna DK-10”. Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Wykorzystano do nich Mobilne Centrum Monitoringu. W akcji uczestniczył również patrol zespołu ,"SPEED".

Wczoraj (25.07.2019) na drodze krajowej nr 10, biegnącej przez powiat bydgoski, przeprowadzone zostały działania „Bezpieczna DK-10”. Policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy monitorowali ruch z myślą o bezpieczeństwie podróżujących tą drogą. Na trasę wyjechały patrole ruchu drogowego, w tym patrol z zespołu „SPEED”, których wspierało Mobilne Centrum Monitoringu.

Podczas policyjnych działań czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, ale przede wszystkim natychmiast reagowali na informacje otrzymywane z Mobilnego Centrum Monitoringu, które rejestrowało wykroczenia popełniane przez kierujących. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W działaniach wzięło udział 4 policjantów ruchu drogowego, którzy podczas akcji skontrolowali 33 pojazdy oraz wylegitymowali 40 osób. Funkcjonariusze ujawnili 36 wykroczeń, w tym 15 polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Łącznie za popełnione wykroczenia 33 osoby zostały ukarane mandatem karnym, a 2 zostały pouczone, a w jednym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe