Letnie koncerty nad Balatonem w ramach BBO

  • 22.07.2019, 14:33
  • KB
Letnie koncerty nad Balatonem w ramach BBO Materiały prasowe
Urząd Miasta zapraszana na cykl koncertów plenerowych nad Balatonem. Organizacja koncertów na Bartodziejach to pomysł mieszkańców zgłoszony do BBO. Pierwszy koncert pn. „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą” odbędzie się w sobotę (27 lipca) o godz. 17. Wstęp jest wolny.

W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu BBO organizację plenerowych koncertów nad Balatonem. Już teraz zapraszamy na cykl czterech koncertów, które odbędą się na scenie plenerowej. Pierwszy koncert, dedykowany w szczególności najmłodszym mieszkańcom, zatytułowany „Ahoj przygodo - szantowe przygody nad wodą” odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 lipca o godz. 17.

Zapraszamy na interaktywne spotkanie z piratami w muzyczno-wodnej odsłonie. To znakomita okazja do wspólnej zabawy nad wodą dzieci i rodziców. W zamyśle autorów wydarzenie wprowadzi wszystkich w świat morskiej przygody za pomocą konkursów i zabaw z użyciem sprzętu morskiego, pirackiego i wodnego. Animacje prowadzone będą przez animatorów w efektownych pirackich strojach.

W programie między innymi:
- piosenki szantowe wykonywane na żywo przy udziale muzyki i zabawy,
- gra na bum bum rurkach do morskich piosenek,
- tańce i pirackie hulańce,
- gry i zabawy z użyciem grubej pirackiej liny, kół ratunkowych i dmuchanych flamingów,
- zabawy z użyciem armatek wodnych, wodnych balonów, rynienek do przelewania, gąbek do przenoszenia wody,
- mini festiwal baniek,
- piracka metamorfoza (tatuaże, balonowe szable, pirackie czapki),
- warsztaty naukowe i badawcze z użyciem wody.

W zeszłym roku w głosowaniu BBO, na przeprowadzenie koncertów plenerowych zagłosowało 198 osób. Organizacja koncertów została wprowadzona do budżetu miasta po dodatkowej analizie kosztów. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tys. zł. pozwoli zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Scena znajdować się będzie przy budynku będącego w użyczeniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” (ul. Polanka 13).

Koncerty plenerowe nad Balatonem, scena przy ul. Polanka 13:

27 lipca (sobota), godz. 17.00 - 19.30 - „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą”

10 sierpnia (sobota) - Anna Hnatowicz wraz z zespołem i zespół rockowy BANAU,

24 sierpnia (sobota) - Bisz & B.O.K. i WMW

7 września (sobota) - Queens of violins i Trzej tenorzy.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe