Kontrolują i pomagają podczas wspólnej akcji "Bezpieczny akwen"

  • 08.07.2019, 15:09
  • KB
Kontrolują i pomagają podczas wspólnej akcji "Bezpieczny akwen" KWP Bydgoszcz
Wczoraj (7.07.2019) na obszarze akwenu Zalewu Koronowskiego oraz terenach przywodnych, rejonach ośrodków wypoczynkowych i przystaniach jachtowych, policyjni „wodniacy” z Bydgoszczy przeprowadzili cykliczną akcję kontrolną dotyczącą sprawdzenia szczelności instalacji gazowych znajdujących się na wyposażeniu jachtów oraz przyczep kempingowych. Kontroli dokonywali wspólnie z strażakami JRG-1 i OSP Gościeradz oraz WOPR-em stacjonującym w Pieczyskach.

Coroczne działania bydgoskich policjantów i strażaków były nagłośnione w lokalnych ośrodkach wypoczynkowych, przystaniach żeglarskich oraz na stronie internetowej miasta i gminy Koronowo. Przystąpienie do kontroli sprzętu było dobrowolne i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Podczas akcji sprawdzono 68 instalacji gazowych, w których nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, należy zauważyć znaczną poprawę o dbałość i przygotowanie się wypoczywających do sezonu letniego, co ma znaczący wpływ na ich bezpieczeństwo.

W czasie działań policjanci otrzymali informację o wywróconej jednostce pływającej w rejonie Pieczysk. Wraz z pozostałymi służbami funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali jacht typu „Omega” oraz jedną osobę w wodzie. Służby ratunkowe udzieliły pomocy mężczyźnie oraz pomogły postawić jacht. Sterujący żaglówką był trzeźwy oraz ubrany w kamizelkę ratunkową. Powodem zdarzenia było najprawdopodobniej niedostosowanie umiejętności do panujących w danym momencie warunków pogodowych.

Po zakończeniu akcji ratowniczej policjanci zauważyli niedaleko kolejny jacht, który wpłynął na mieliznę i potrzebował ich pomocy. Jednostka pływająca została ściągnięta i odprowadzona wraz z załogą do przystani macierzystej. Żeglarze byli trzeźwi i posiadali komplet obowiązkowego wyposażenia.

Policjanci, strażacy oraz pozostałe służby ratownicze apelują do wypoczywających nad wodą o zachowanie zasad bezpieczeństwa, rozwagę podczas żeglowania, w tym dostosowanie własnych umiejętności do warunków panujących nad akwenami.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe