Pszczoły zamieszkały na dachu Centrum Handlowego Focus!

  • 03.07.2019, 15:37
  • KB
Pszczoły zamieszkały na dachu Centrum Handlowego Focus! Focus
CH Focus, które już od ponad 10 lat funkcjonuje na bydgoskim rynku, jest silnie związane ze społecznością lokalną i intensywnie pracuje nad ciągłym budowaniem i rozwijaniem relacji z najbliższym otoczeniem. Swoje zaangażowanie koncentruje na 3 obszarach: społeczność lokalna, środowisko, kultura. Jedną z ostatnich podjętych przez centrum inicjatyw jest adopcja pszczół, które znalazły schronienie na dachu obiektu.

- Centra stają się coraz silniejszymi ośrodkami życia społeczno-towarzyskiego, miejscem spotkań i rozrywki mieszkańców miast, są tzw. „trzecim miejscem” po domu i pracy. Ich wysoka odwiedzalność stanowi olbrzymi potencjał w budowaniu świadomości na temat ważnych kwestii społecznych. CH Focus współpracuje w tym celu z lokalnymi organizacjami i instytucjami. Wspólnie organizujemy szereg różnorodnych inicjatyw, które aktywizują mieszkańców naszego miasta do działań społecznie użytecznych. W ten sposób staramy się motywować i inspirować bydgoszczan do codziennej troski o najbliższe otoczenie – przekonuje Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

W trosce o ekosystem

CH Focus jest pierwszym w mieście centrum handlowym, które zaangażowało się w ochronę pszczół i wspieranie ekosystemu poprzez zakładanie pasiek i adopcję owadów.

Centrum wprowadza także zmiany w samym obiekcie – w ten sposób zaprasza klientów do wspólnego angażowania się w troskę o otoczenie i uwrażliwia na ważne społecznie kwestie. Klienci robiący zakupy w CH Focus mogą skorzystać z darmowych toreb papierowych. Osoby, które świadomie rezygnują z podróży autem na rzecz rowerów, mają do dyspozycji samoobsługową stację naprawy swoich jednośladów oraz specjalne parkingi. Centrum zorganizowało również zbiórkę opakowań plastikowych, które można było wymienić na rośliny. Akcji towarzyszyły warsztaty kreatywne, jak też gry i zabawy edukujące z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz postępowania z odpadami.

W ramach popularyzowania troski o jakość powietrza i korzystania z pojazdów bezemisyjnych, CH Focus – jako pierwsze centrum handlowe w województwie kujawsko-pomorskim
– uruchomiło stację szybkiego ładowania, tzw. Supercharger, dla samochodów elektrycznych.

Przestrzeń przyjazna społeczności lokalnej

- Staramy się maksymalnie uczestniczyć w życiu społeczności Bydgoszczy i okolic. To zbliża do nas klientów, buduje ich zaufanie i lojalność, dzięki czemu możemy liczyć na większe zaangażowanie w inicjowane przez nas działania społeczne. Klienci znacznie chętniej identyfikują się z galerią, która posiada i podkreśla konkretnymi aktywnościami swoje wartości – bliskie ich własnym. Mamy dużą świadomość naszej roli społecznej, chcemy pozytywnie zachęcać naszych klientów do włączania się w sprawy ważne lokalnie, jak i globalnie – w trosce o przyszłość kolejnych pokoleń – dodaje Gregory Pertus.

Z myślą o rozwoju najmłodszych w centrum działa Akademia Focusa – przestrzeń edukacyjna dla dzieci, w której uczą się poprzez zabawę oraz doświadczanie.

Dzięki cyklicznej akcji „Zdrowie pod kontrolą” CH Focus ułatwia mieszkańcom Bydgoszczy dostęp do bezpłatnej podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. W ramach spotkań klienci centrum mogą uzyskać informacje na temat profilaktyki nowotworowej, dietetyki, szczepień, a także wykonać szereg badań.

Focus jest również przyjazny osobom niewidomym. Dzięki specjalnym oznakowaniom, osoby
z dysfunkcją wzroku mogą czuć się w centrum komfortowo i bezpiecznie.

Unikalne spotkania z kulturą i sztuką

W jednym z historycznych budynków, znajdujących się przy CH Focus, działa Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego (BCS). Koncepcja nowoczesnego muzeum w centrum handlowym wykracza poza tradycyjny sposób myślenia o współczesnych obiektach komercyjnych. Jako miejsce wystaw, pokazów i wernisaży artystów z całego świata, BCS zapewnia mieszkańcom dostęp do kultury wysokiej, zrzesza jej miłośników, inspiruje do spędzania czasu ze znajomymi lub rodziną w twórczy i wartościowy sposób.

To również w CH Focus zrodził się projekt cyklicznych koncertów fortepianowych „Shoppin’ with Chopin”. W nietypowej dla tego typu wydarzeń przestrzeni centrum handlowego mieszkańcy Bydgoszczy mają okazję wysłuchać występów laureatów wielu międzynarodowych oraz krajowych konkursów.

Rosnąca rola społeczna CH Focus w Bydgoszczy to naturalny efekt silnego związku centrum
z mieszkańcami i miastem oraz świadomego prowadzenia biznesu przez obiekt należący do Grupy Atrium. Spółka rozwija i unowocześnia swoje centra handlowe tak, by mogły pełnić ważną społecznie funkcję w przestrzeni publicznej oraz być dostosowane do lokalnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców miast, w których działają.

Więcej informacji na temat centrum można znaleźć na stronie: www.focusbydgoszcz.pl

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dalia
Dalia 04.07.2019, 07:59
Niedaleko jest zaniedbany przez miasto Plac Zamenhofa, jest okazja, żeby posadzić rośliny miododajne. Pszczółki byłyby zadowolone :) i ludzie by skorzystali.

Pozostałe