Bydgoska Przestrzeń Bluesa i Joanna Mioduchowska w Światłowni

  • 18.06.2019, 11:16
  • KB
Bydgoska Przestrzeń Bluesa i Joanna Mioduchowska w Światłowni Światłownia
Otwarta Przestrzeń Światłownia przy ul. Św. Trójcy 15 zaprasza na kolejne kulturalne wieczory.

W każdy wtorek, g. 18.00, zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek turystycznych i nie tylko. Wstęp wolny.

21.06.2019, piątek, godz. 18.00 – Bydgoska Przestrzeń Bluesa - DOKTOR BLUES

Jacek Herzberg - gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew

Waldemar Knade - altówka

Paweł Tomaszewski - ukulele basowe

Jarosław Koźbiał - cajon, instrumenty perkusyjne

BYDGOSKA PRZESTRZEŃ BLUESA to cykl wydarzeń przywracających zainteresowanym bydgoszczanom kontakt z żywą muzyką bluesową. PRZESTRZEŃ będzie też miejscem spotkań muzyków - wykonawców tego gatunku w różnych konfiguracjach, otwartych na swobodną wymianę doświadczeń.

Tego rodzaju zamierzenia wymagają wyjątkowego miejsca. Kawiarnia artystyczna „Światłownia” jest właśnie takim miejscem: otwartym, łamiącym stereotypy, łączącym, przyjaznym, gdzie znika dystans między artystami i odbiorcami, łatwo buduje się wspólnota miłośników muzyki.

Gospodarzem koncertu inauguracyjnego będzie bydgoska formacja DOKTOR BLUES.

Historia zespołu rozpoczęła się latem 2005 roku, kiedy to kilku bydgoskich muzyków znających się z różnych projektów muzycznych postanowiło połączyć swoje artystyczne szlaki pod wspólną nazwą DOKTOR BLUES.
W muzyce Doktora Bluesa usłyszeć można kilka pokrewnych gatunków: blues, folk, bluegrass, jazz tradycyjny. Nawiązanie - między innymi poprzez akustyczne brzmienie i instrumentarium - do korzeni tych gatunków nie oznacza wcale muzycznego skansenu. Dzięki oryginalnym aranżacjom i współczesnym środkom wyrazu muzyczna propozycja Doktora Bluesa jest interesująca dla szerokiego grona odbiorców. Używając zróżnicowanych środków wyrazu, grupa udowadnia, jak bardzo plastycznym i wdzięcznym w interpretacji tworzywem jest blues.

W wykonaniu Doktora Bluesa jest on nie tylko pieśnią smutku, ale także wesołą i żywą muzyką taneczną. Na dorobek estradowy grupy składają się zarówno występy na bluesowych festiwalach (m.in. Rawa Blues Festival, Suwałki Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przeworsk Blues Festiwal, Spring Blues Night Ciechanów, Blues&Folk Festival Bydgoszcz, Festiwal Bluesowy w Białej Podlaskiej, Toruń Blues Meeting, Śląska Jesień Bluesowa, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge), jak również liczne koncerty w klubach w całej Polsce i poza granicami (Niemcy, Litwa). Oryginalność stylistyczna poparta profesjonalizmem i doświadczeniem estradowym muzyków stanowi wizytówkę Doktora Bluesa i jest jednocześnie gwarancją udanych, pozostających na długo w pamięci koncertów.

Mamy nadzieję, że sukces imprezy otwierającej wpłynie na wykreowanie wyjątkowego cyklu imprez i spowoduje wpisanie BYDGOSKIEJ PRZESTRZENI BLUESA w kalendarz artystycznych wydarzeń Bydgoszczy.

Projekt finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy w ramach programu stypendialnego.

22.06.2019, sobota, godz. 18.00 – Joanna Mioduchowska

Joanna Mioduchowska- autorka muzyki i słów , pieśniarka. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych. Śpiewa swoje autorskie piosenki. W repertuarze również piosenki ze słowami poetów klasyków np. Adam Asnyk, Bolesław Leśmian, oraz współczesnych z własną muzyką.

W programie autorskie piosenki Joanny oraz do wierszy Romy Rappe, Jacka Sabatowicza, Tadeusza Knyziaka, Andrzeja Kubiaka i innych z muzyką Joanny. Niewykluczone niespodzianki.

Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe