ZUS Bydgoszcz: Dowiedz się, jak odzyskać nadpłacone składki ZUS

  • 17.06.2019, 10:44
  • KB
ZUS Bydgoszcz: Dowiedz się, jak odzyskać nadpłacone składki ZUS ZUS Bydgoszcz
Masz nadpłatę na koncie w ZUS? Sprawdź, czy Zakład może zwrócić ci pieniądze. Już w najbliższy wtorek, 18 czerwca tematem dyżuru telefonicznego będzie „Zwrot nadpłaconych składek ZUS – co należy zrobić”.

Zwrot nadpłaconych składek ZUS – co należy zrobić?

W godz. od 09.00 do 12.00 pod numerem telefonu 52 34 18 124 naszych ekspertów będzie można spytać: Kto, kiedy, gdzie i w jakiej formie może złożyć wniosek o zwrot nadpłaconych składek.

Warto wiedzieć

Nadpłata składek powstaje, gdy płatnik składek opłaci je w wyższej wysokości niż zadeklaruje w dokumentacji rozliczeniowej lub niż wynika to z przepisów. Może również powstać w sytuacji, gdy płatnik skoryguje kwoty składek wykazanych w już przekazanej do ZUS deklaracji rozliczeniowej za wcześniejszy okres. T

akie składki ZUS zalicza w pierwszej kolejności na pokrycie zaległości - jeśli takowe istnieją. Jeżeli zaległości nie ma, można otrzymać z ZUS zwrot nadpłaconych środków lub zdecydować się na zaliczenie ich na poczet bieżących lub przyszłych wpłat.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe