Bezpieczne wakacje w Bydgoszczy i regionie

  • 10.06.2019, 15:06
  • KB
Bezpieczne wakacje w Bydgoszczy i regionie KWP Bydgoszcz
Zbliżają się wakacje. Jest to szczególny czas dla całej rodziny. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego uczniowie nie powinni zapominać o zasadach bezpieczeństwa.

W sobotę (08.06.2019 r.) uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego przez Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy spotkali się z policyjnymi „wodniakami”. Policjanci asp. szt. Jarosław Wojnowski i st. sierż. Jarosław Filipczak omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na obszarach wodnych i przywodnych, uczulając młodych ludzi na:

·        pływanie tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników,

·        unikania wchodzenia do wody oznaczonej zakazami kąpieli,

·        wchodzenia do wód nieznanych gdzie mogą występować zdradliwe prądy wodne,

·        samotnych kąpieli z dala od brzegu i nadzoru osób dorosłych.

Podkreślano, iż osoby pływające powinny być fizycznie przygotowane do kontaktu z wodą i zdrowe. Bezwzględnie nie wolno wchodzić do wody osobom pod wpływem środków odurzających, alkoholu i leków.

Korzystanie ze sprzętu wodnego jest dla dzieci i młodzieży atrakcyjne ale i niebezpieczne. Wskazywano na tragiczne skutki bezmyślnego opalania się i zasypiania na pływających materacach. Omówiono zasady pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia osób przebywających nad wodą.

Wakacje są czasem intensywnych kontaktów rówieśniczych, dlatego też dr Agnieszka Strahl z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy informowała uczniów o konsekwencjach wynikających z podejmowanych przez młodzież zachowań ryzykownych m.in.: zażywania narkotyków, dopalaczy, palenia papierosów, spożywania alkoholu, ryzykownych kontaktów seksualnych.

Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, warto zatem, przy każdej możliwej sposobności, edukować dzieci i młodzież.

Życzymy udanych wakacji i mamy nadzieję, że będą one dla Wszystkich, nie tylko przyjemne ale zwłaszcza bezpieczne.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe