Camerimage 2016. Święto filmu już w tym miesiącu

  • 04.11.2016, 15:30 (aktualizacja 04.11.2016, 16:03)
  • Katarzyna Beszczyńska
Camerimage 2016. Święto filmu już w tym miesiącu KB
Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia corocznego święta kina - 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE!

Wszystko zacznie się w sobotę, 12 listopada, wraz z wielką Galą Otwarcia, w ramach której odbędą się pokaz filmu Powidoki (reż. Andrzej Wajda, zdj. Paweł Edelman) oraz recital uznanego polskiego artysty Włodka Pawlika.

Do konkursów zgłoszonych zostało ok. 3 tys. filmów – w wyniku selekcji 10 proc. z nich zaprezentowana zostanie festiwalowym widzom. Jak co roku przeprowadzone zostaną konkursy: główny, etiud studenckich, filmów polskich, pełnometrażowych filmów dokumentalnych, krótkometrażowych filmów dokumentalnych, wideoklipów, debiutów operatorskich, debiutów reżyserskich, spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze” oraz – zapoczątkowany w ub.r. konkurs pilotów seriali – first look.

Warto także wiedzieć, że w tym roku nagrodę otrzyma Dennis Gassner. Ten wybitny filmowiec z niemal 40-letnim doświadczeniem w branży odbierze w Bydgoszczy Nagrodę Camerimage dla Scenografa ze Szczególną Wrażliwością Wizualną. Gassner, laureat Oscara za Bugsy'ego Barry'ego Levinsona oraz nagród BAFTA za Truman Show Petera Weira i Drogę do zatracenia Sama Mendesa, ma na swoim koncie pracę zarówno przy mniejszych, bardziej autorskich produkcjach, jak i przy realizacji kręconych na ogromną skalę projektów za setki milionów dolarów.

 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, odbędzie się w dniach 12-19 listopada.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe