Autobus BBO zaparkuje przy Długiej

  • 06.06.2019, 10:48
  • KB
Autobus BBO zaparkuje przy Długiej BBO
Już tylko do 12 czerwca można zgłaszać projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł. Mieszkańcy zgłosili już ponad 200 pomysłów.

W najbliższą niedzielę (9.06) w godz. 11-14 zabytkowy autobus BBO zaparkuje na ul. Długiej przy zabytkowym tramwaju. Pomożemy mieszkańcom wypełnić formularz zgłoszeniowy i wyjaśnimy zasady BBO.


Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów, a tym samym do współdecydowania o tym, jak zmienią się nasze osiedla i miasto. Spotkaliśmy się już z przedstawicielami Rad Osiedla i młodzieżą z Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, odbyliśmy dyżur pisania projektów dla mieszkańców. Byliśmy również autobusem na innych osiedlach naszego miasta. Autobus Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odwiedził Fordon, Okole, Osiedle Leśne, Szwederowo i Wyżyny.

Jakie projekty można zgłaszać?
 

• Małe projekty społeczne - ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.
• Na projekty osiedlowe przeznaczone jest ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Osiedla
Podział pieniędzy przeznaczonych na dane osiedle znajduje się TUTAJ: http://www.bdgbo.pl/p/podzia-srodkow-2018.html
• Z kolei na projekty ponadosiedlowe przeznaczamy kwotę blisko 3, 5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.
Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe