Zostały wolne miejsca na bydgoskie półkolonie

  • 05.06.2019, 17:28
  • KB
Zostały wolne miejsca na bydgoskie półkolonie Zapisz dziecko na półkolonie – są jeszcze wolne miejsca!
Organizujemy letni wypoczynek dla uczniów szkół podstawowych w ramach programu „Bydgoskie Półkolonie 2019”. Na turnusy zapraszamy od 24 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca.

Po raz pierwszy na taką skalę miasto organizuje wypoczynek letni dla uczniów, którzy całe wakacje lub ich część spędzają w mieście. To ukłon w stronę rodziców, którzy niejednokrotnie poruszali tę kwestię na spotkaniach z władzami Bydgoszczy dopytując o zajęcia wakacyjne, na których dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Spełniając ich oczekiwania ruszamy z programem „Bydgoskie Półkolonie 2019”. Korzystamy z doświadczenia instytucji, które od lat organizują taką formę letniego wypoczynku - Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” realizującego półkolonie w 32 szkołach podstawowych, Pałacu Młodzieży i Młodzieżowych Domów Kultury.

W sumie w 37 placówkach oświatowych, w tym także w szkołach, zostanie zorganizowanych łącznie 325 tygodniowych półkolonii, z których będzie mogło skorzystać ok. 4 800 uczniów szkół podstawowych (do 13 roku życia). Program realizowany będzie przez 9 tygodni począwszy od 24 czerwca (ostatni turnus rozpocznie się 26 sierpnia).

Zostało jeszcze 152 wolnych miejsc -najwięcej w SP 25 – 37 miejsc, a także w SP 65 (20 miejsc), SP 30 i 32 (po 18 miejsc), SP 22 (16 miejsc), i pojedyncze miejsca w innych szkołą na terenie miasta.

Zapisywać należy się bezpośrednio przez sekretariat wybranej szkoły . Informacje ile wolnych miejsc pozostało w danej placówce, w jakim terminie, a także numery kontaktowe do sekretariatów szkół znajdują się TUTAJ.

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15. Grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w Muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach Półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w Półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej, pobranie Karty Uczestnika i posiadanie Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (60 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowi dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole).

KARTA UCZESTNIKA TUTAJ

ZASADY REKRUTACJI TUTAJ

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe