Rowerowy Maj. Zainteresowanych akcją nie brakowało

  • 05.06.2019, 13:44
  • KB
Rowerowy Maj. Zainteresowanych akcją nie brakowało Rowerowy Maj
Już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. W tym roku przyłączyło się do niej 20 szkół podstawowych i 15 przedszkoli. W ten sposób zachęcamy najmłodszych mieszkańców do aktywnego trybu życia i korzystania z jednośladów na co dzień.

„Rowerowy Maj” jest największą w Polsce kampanią promującą zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Akcja skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych i do przedszkolaków – chodzi o to, żeby poprzez zabawę połączoną z rywalizacją popularyzować alternatywne i ekologiczne środki transportu, tj. rower, hulajnogę czy rolki.

Sama idea rywalizacji jest prosta: każdy, kto w maju dotrze na zajęcia w sposób aktywny, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Zwycięża ta placówka, której uczniowie są najbardziej aktywni i najczęściej używają jednośladu do przyjazdu do szkoły czy przedszkola.

Bydgoszczanie, także ci najmłodsi już nie raz udowodnili, że jazda na rowerze to nie tylko dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też świetny środek transportu: w tym roku w akcji udział wzięło 20 szkół i 15 przedszkoli, a dzieci aż 116 tys. 704 razy wybrały jednoślady jako środki transportu w drodze do szkół. To o ponad 60 tys. razy więcej przejazdów niż podczas zeszłorocznej akcji (w 2018 „wykręciliśmy” 50 tys. 248 przejazdów).

W Bydgoszczy najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 z Fordonu (frekwencja 52, 6 proc.) . Srebro zdobyli uczniowie z SP 35 z Miedzynia (51,8%), a trzecie miejsce przypadło SP 47 przy ul. Czartoryskiego (35,9 proc.)

Wśród przedszkolaków najwyższą frekwencją wykazały się dzieci z Przedszkola nr 43 z Fordonu (59,1 proc), drugie miejsce zdobyły przedszkolaki z Przedszkola przy SP 9 także z Fordonu (54,7 proc.) , a trzecie – z Przedszkola nr 80 na Bocianowie (50 proc.).

Trzy zwycięskie szkoły otrzymają w nagrodę stacje naprawcze do rowerów, natomiast wszystkie przedszkola, które brały udziale akcji dostaną stojak rowerowy.

 

Miasto wraz ze sponsorami przygotowali również nagrody dla najlepszych klas. indywidualne upominki czekają też na najaktywniejszych uczestników.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe