Zbliża się finał modernizacji Starego Rynku

  • 27.05.2019, 13:25 (aktualizacja 27.05.2019, 14:35)
  • KB
Zbliża się finał modernizacji Starego Rynku KB Stary Rynek, 27.05.2019 r.
Jak podaje ZDMiKP na Starym Rynku prace powoli się kończą. Na słupach oświetleniowych trwa montaż kwietników. W przygotowaniu do ustawienia jest mała architektura. Monterzy instalują maskownice wzdłuż południka, który będzie podświetlany.

Widok zarówno z zachodu na wschód, jak również ze wschodu na zachód, odnowionego rynku jest imponujący. Kolorystyka płyty idealnie konweniuje z kolorystyką elewacji odsłoniętego Ratusza, a także zielenią dzieląca płytę od budynku Urzędu.

Goście fotografują zarys dawnego magistratu ułożony z ciemnych płyt granitowych. Od strony Urzędu Miasta w kierunku na wschód na murku oddzielającym chodnik od zieleni są wmontowane drewniane siedziska. Naprzeciw siedzisk w płycie, zamontowane są dysze wodne, które w upalne dni będą wytwarzały orzeźwiająca ścianę wodną. Prowadzone są też odbiory, które mają przyspieszyć uruchomienie ogródków letnich. Zadanie, BETPOL miał zakończyć wraz z ostatnimi dniami czerwca. Od dłuższego czasu wszystko wskazywało, na to, że zakończy je przed terminem.

Przypominamy, że na bieżący rok, firma zaplanowała ułożenie bruku na uliczkach. Dynamika prac prowadzonych przez BETPOL była jednak tak, duża, że w minionym roku nie tylko zakończył zasadnicze prace na płycie, ale również rozpoczął przebudowę uliczek okalających rynek. Dzisiaj widać tego efekty.

Znaczna część Starego Rynku jest już dostępna dla spacerowiczów. Warto dodać, że równie sprawnie i dokładnie, bydgoska firma zrealizowała budowę ronda oraz ścieżek rowerowych na ulicach Nakielskiej, Łochowskiej. Chodniki, przejścia dla pieszych cieszą m.in. działkowiczów, a asfaltowa ścieżka rowerowa pozwala na bezpieczną podróż jednośladami do Łochowa, a dalej do Nakła.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe