Muzyczny tydzień w Bydgoszczy, czyli 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION

  • 23.05.2019, 20:47
  • KB
Muzyczny tydzień w Bydgoszczy, czyli 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION
27 maja wystartuje 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION - niewątpliwie największe wydarzenie Wiosny Festiwali 2019. Niekwestionowanymi gwiazdami tegorocznej edycji „drumsów” będą Omara Portuondo - pierwsza dama oraz głos legendarnej formacji Buena Vista Social Club™.

Wystąpi ona ze swym najnowszym projektem Omara Es Cuba - The Last Kiss. Tego samego dnia (1.06.2019r.) scenę z nią podzieli Richard Bona (nazywany „afrykańskim Stingiem”), który wystąpi z zespołem Mandekan Cubano. Ich wspólny koncert, który nazwano Rytmy Świata, początkowo zaplanowany był na Wyspie Młyńskiej, jednak ze względu na niezliczoną ilość próśb o możliwość rezerwacji nań miejsc siedzących zdecydowano się przenieść go do sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, co - zdaniem organizatorów- nada mu zdecydowanie bardziej ekskluzywny charakter.

Warto wiedzieć, że Drums Fusion 2019 zakończą się koncertem perkusisty i współzałożyciela legendarnej formacji The Police - Stewarda Copelanda, który wraz z Orkiestrą Opery Nova zagra tamże w niedzielę, 2 czerwca wieczorem. Warto w tym miejscu dodać, że będzie to jedyny w tym roku koncert Copelanda w Polsce!

Oczywiście na gwiazdach „drumsy” się nie kończą. W tym roku przygotowano dla bydgoszczan całą masę atrakcji, wśród których wymienić należy coroczne Międzynarodowe Forum Perkusyjne, Paradę Perkusyjną i niezliczoną ilość warsztatów i koncertów ulicznych.

PROGRAM:

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe