Prezydent Bruski pisze do Ministra Witolda Bańki

  • 23.05.2019, 11:56
  • KB
Prezydent Bruski pisze do Ministra Witolda Bańki KB archiwum
Poniżej przedstawiamy pismo Prezydenta Rafała Bruskiego do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki w sprawie budowy hali lekkoatletycznej na Zawiszy.

„Cieszę się, że mogę zaanonsować, że hala lekkoatletyczna będzie budowana. Będziemy zgodnie z naszą obietnicą tworzyli tę halę” – taką deklarację wygłosił w dniu 11 maja 2019 r. podczas konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie Zawiszy Bydgoszcz im. Zdzisława Krzyszkowiaka premier Mateusz Morawiecki

Wsłuchując się w te słowa, miałem nadzieję, że rząd przesądzając (bez uzgodnienia z samorządem) o powstaniu hali lekkoatletycznej w Bydgoszczy sfinansuje jej budowę w całości, a w najgorszym przypadku przyzna dofinansowanie w kwocie wynikającej ze złożonego przez Miasto Bydgoszcz wniosku, tj. 24 mln zł. Tylko takie decyzje uprawniały  premiera do składania deklaracji przesądzających o budowie hali. Wszelkie inne winny bezwzględnie być uzgodnione wcześniej ze stroną samorządową. 

            Stąd z dużym zdziwieniem przyjąłem decyzję Pana Ministra o wsparciu przedmiotowej inwestycji kwotą 15 mln zł, rozłożoną na trzy kolejne lata, tj. w 2019 r. – 1 mln zł, w 2020r. – 5 mln zł i 2021r. – 9 mln zł.

            Mając na uwadze deklarację premiera Morawieckiego oraz fakt, że AWF
 Katowicach na identyczną co do funkcjonalności inwestycję uzyskał dofinansowanie w kwocie 40 mln zł ze znacznie korzystniejszym harmonogramem wsparcia (2020r. – 15 mln zł, 2021r. – 20 mln zł, 2022r. – 5 mln zł), zwracam się z prośbą o zwiększenie dotacji do kwoty 24 mln zł wynikającej ze złożonego wniosku. Wnioskowana dodatkowa kwota może być przyznana na 2020 lub 2021 rok, analogicznie jak w przypadku hali w Katowicach.

            Brak pozytywnej decyzji uniemożliwi, ze względu za sytuację finansową miasta i wyznaczone priorytety inwestycyjne, budowę hali w zaplanowanym terminie.

W przypadku odmowy zwiększenia kwoty dotacji na budowę hali lekkoatletycznej wnioskuję o przekazanie przyznanej kwoty 15 mln zł na zwiększenie dofinansowania budowanego przez Miasto Bydgoszcz 50m basenu pływackiego (umowa nr 2017/0398/0236 z dnia 21.11.2017r.) oraz zabezpieczenie w wieloletnim planie finansowym państwa kwoty 24 mln zł na budowę hali lekkoatletycznej w możliwie najbliższym terminie.

            Ze względu na duże zainteresowanie społeczne tematem wywołane publicznymi deklaracjami premiera oraz konieczność ewentualnego przedstawienia Radzie Miasta Bydgoszczy propozycji decyzji finansowych proszę Pana Ministra o możliwie najszybszą odpowiedź.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe