Kolejna edycja warsztatów "Bezpieczna Kobieta" za nami

  • 20.05.2019, 13:45
  • KB
Kolejna edycja warsztatów "Bezpieczna Kobieta" za nami KWP Bydgoszcz
Organizowany przez bydgoskich policjantów kurs pn. "Bezpieczna Kobieta" - edycja wiosenna 2019, dobiegł końca. W piątek (17.05.2019) Panie wzięły udział w egzaminie, na którym sprawdziły zdobyte podczas zajęć praktycznych umiejętności.

Uczestniczki kursu podczas zajęć miały okazję nauczyć się prostych i zarazem skutecznych technik obronnych, sprawdzić swoje reakcje w sytuacjach napadowych, a także możliwości swojego ciała do skutecznej obrony. Wszystko to zostało poprzedzone odpowiednimi zajęciami teoretycznymi, gdzie Panie poznały m.in. zakres wyłączający odpowiedzialność karną w przypadku bronienia się przed napastnikiem. tj. Obronę Konieczną.

Kursantkom została również przybliżona i omówiona szczegółowo problematyka przemocy w rodzinie. Jest to bardzo ważny element kursu, gdyż niejednokrotnie okazuje się, że kobieta lub członkowie rodziny doznają w domu przemocy, a nie są świadomi, że konkretne zachowania czy czyny sprawcy stanowią przestępstwa.

"Bezpieczna Kobieta" cieszy się dużą popularnością, a Panie chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach. Bydgoscy policjanci organizują dwie edycje w roku. Na kolejną zapraszamy już jesienią. Prosimy o śledzenie informacji m.in. na stronie internetowej KMP w Bydgoszczy.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe