Bydgoscy piesi okiem kamery

  • 16.05.2019, 16:08
  • KB
Bydgoscy piesi okiem kamery KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując mobilne centrum monitoringu ujawniają często popełniane przez pieszych jak i kierujących wykroczenia. Mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” pieszych, którzy złamali obowiązujące ich przepisy.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają policjanci ruchu drogowego, którzy codziennie zmagają się z kierowcami i innymi użytkownikami dróg, którzy nie zawsze korzystają z nich zgodnie z przepisami. W tym celu pomaga im też mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Policjanci ustawiają swoje kamery w tych miejscach, gdzie bardzo często łamane są przepisy przez kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały pieszych i kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazanego pieszego i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi.

Mundurowi w ciągu dwóch godzin ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 8 z nich ukarali mandatem karnym, a 3 pouczyli. W 10 przypadkach chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a w jednym o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Działania będą kontynuowane.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe