"Senseations – zmysły w akcji". Interaktywnie w Zielonych Arkadach

  • 15.05.2019, 12:29
  • KB
"Senseations – zmysły w akcji". Interaktywnie w Zielonych Arkadach "Senseations - zmysły w akcji"
Czy to, co widzimy jest rzeczywistością? Czy można oszukać zmysły? Jak działa nasz umysł? To tylko niewielka część pytań, na które będzie można znaleźć odpowiedź odwiedzając interaktywną wystawę „Senseations – zmysły w akcji” w Zielonych Arkadach. Na dzieci i dorosłych od 16 maja do 1 czerwca czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych.

„Najpiękniejsza rzecz, jakiej możemy doświadczyć, to oczarowanie tajemnicą” powiedział genialny fizyk Albert Einstein. Wystawa „Senseations – zmysły w akcji” odkrywa tajemniczy świat ludzkiego postrzegania, pozwala aktywować umiejętności coraz bardziej zapominane w skomputeryzowanym technologicznym świecie. 

Organizowane przez nas akcje pozwalają nie tylko poznać otaczającą nas rzeczywistość. Dzięki stanowiskom doświadczalnym można próbować, dotykać, odczuwać, ale też dobrze się bawić – mówi Ewa Krasowska, dyrektor Zielonych Arkad. Wystawa jest doskonałą okazją, aby ciekawie poznawać również siebie i to, jak widzi się świat – dodaje. 

Na odwiedzających czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych. Można przy nich między innymi doświadczyć niesamowitych iluzji, sprawdzić balans ciała na dysku równowagi, doświadczyć efektu fal, tworzyć figury z piasku za pomocą talerzy Chladniego, a nawet wejść do linowej dżungli. Wystawa jest również integracyjną zabawą – do wykonania niektórych zadań niezbędna jest praca zespołowa. Każde stanowisko jest swoistym „laboratorium badawczym”, gdzie każdy może prowadzić własne, niepowtarzalne doświadczenia.

Interaktywną wystawę „Senseations – zmysły w akcji” można odwiedzać w Zielonych Arkadach od 16 maja do 1 czerwca w godzinach funkcjonowania Centrum. Korzystanie ze stanowisk doświadczalnych jest bezpłatne.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe