Blues i poezja śpiewana w Światłowni

  • 13.05.2019, 10:48
  • KB
Blues i poezja śpiewana w Światłowni Światłownia
Otwarta Przestrzeń Światłownia zaprasza, jak zwykle na kulturalne wieczory.

W każdy wtorek, g. 18.00, zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek turystycznych i nie tylko. Wstęp wolny.

17.05.2019, piątek, godz. 18.00 – Paweł Szymański

Paweł Szymański – muzyka, teksty, śpiew, gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, gitara 12- strunowa, harmonijki ustne.

Folkowy antydepresant, czyli prawda w oczy nie kole!

Kompetencja, doświadczenie i świadomość stylu. Powrót do tradycji trubadurów bluesa z jego „pionierskich czasów.

Bywał bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” – w latach 1993-2014 dziewięć razy SOLO na głównej scenie Spodka!), występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), grał przed Magdą Umer i TSA, nagr„ywał z muzykami spod znaku country, blues, bluegrass, folk itp. Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr” Rafał Chojnacki na łamach portalu www.folkowa.art.pl napisał: „Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach.”

W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego. Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra), lub w małych akustycznych składach.

„Facebook https://www.facebook.com/pawelszymanskragpicker/

www.pawelszymanski.olw.pl


18.05.2019, sobota , godz. 18.00 - Małgorzata Lipińska z zespołem

Zapraszamy na koncert Małgorzaty Lipińskiej z zespołem w składzie: Grzegorz Bielawski, Adam Budziński, Tomasz Pasta Pastuszak, Wojciech Sokołowski.

Małgorzata Lipińska jest autorką tekstów i muzyki wielu ballad. Laureatka Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1990. Nagrody i wyróżnienia mają dla niej znaczenie drugorzędne, najważniejsze jest to, aby wyśpiewać, co jej w duszy gra. Małgorzata Lipińska, jako solistka oraz jako liderka grupy “Bez Próby”, zdobyła bardzo wiele (wygrane “Bakcynalia”, “Yapy”, “Bazuny”, przeglądy w Szklarskiej Porębie itd.).

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe