Fryzjerski biznes na wnoszącej fali

  • 09.05.2019, 18:23 (aktualizacja 09.05.2019, 18:39)
  • KB
Fryzjerski biznes na wnoszącej fali Najnowsza inwestycja Polwell to Centrum Logistyczne o powierzchni 7,5 tys. metrów kwadratowych
Od kartonów upchniętych w garażu, po najnowocześniejsze w swojej branży centrum logistyczne w kraju i markę cenioną na świecie. Dzięki nowej inwestycji bydgoska firma FaleLokiKoki wkracza właśnie na wyższy poziom prowadzenia biznesu i realizacji usług dla klientów.

- Najważniejsi są ludzie: pracownicy i klienci. Wspólnie tworzymy rynek. Każdego dnia, jak najlepiej jest to możliwe, chcemy realizować jego potrzeby – powiedział podczas otwarcia Centrum Logistycznego Waldemar Kotecki, założyciel grupy Polwell (właściciela marki FaleLokiKoki).

Najnowocześniejsze takie centrum w branży w Polsce oficjalnie otwarli na Osowej Górze – Waldemar Kotecki, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz kierownik projektu, dyrektor operacyjny Polwell Wojciech Domaracki.

Bydgoska firma to największy w kraju producent i dystrybutor kosmetyków oraz sprzętu w branży fryzjerskiej. Zatrudnia 250 osób. Błyskawicznie rozrasta się sieć ich sklepów w Polsce (jest ich już 78), w niemal takim samym tempie, jak od niemal 30 lat rośnie w siłę samo przedsiębiorstwo.

- Na początku w Białych Błotach mieliśmy garaż o wielkości 26 metrów kwadratowych, służył jako magazyn. Po dwóch latach przeprowadziliśmy się na ul. Jasną do Bydgoszczy. Powierzchnia była ogromna, ok. 200 metrów, ale mimo to, układaliśmy od ziemi po 20 kartonów, jeden na drugim, do samego sufitu. Po kolejnych latach przenieśliśmy się do nowego miejsca i sądziliśmy, że to wystarczy nam już na zawsze – wspominał Waldemar Kotecki. Nie wystarczyło.

Najnowsza inwestycja Polwell to Centrum Logistyczne o powierzchni 7,5 tys. metrów kwadratowych. - Trudno w Polsce spotkać magazyny, w których wykorzystuje się tak różnorodne, nowoczesne technologie magazynowe dostępne w jednym obiekcie – mówi Wojciech Domaracki, dyrektor operacyjny Polwell.  - Unikatowa jest innowacyjna metoda sortowania za pomocą światła. Polega na tym, że operator otrzymuje sygnał świetlny, który informuje go, w którym konkretnie pojemniku należy dołożyć towaru.  

Dyrektor Domaracki dodaje, iż inwestycja jest odpowiedzią na coraz większe wymagania rynku, gdzie szybkość obsługi klienta ma znaczący wpływ na utrzymanie pozycji lidera w branży. – Dlatego zastosowaliśmy trzykondygnacyjną antresolę, na której łącznie znajduje się 6,5 tys. półek. Są one zintegrowane z automatycznym przenośnikiem liczącym ponad 500 metrów. Oprócz tego zainstalowano trzy szafy windowe z trzema tysiącami półek, w których towar kompletowany jest automatycznie.

Z Centrum Logistycznego możliwa będzie obsługa prawie 80 sklepów stacjonarnych FaleLokiKoki, 200 hurtowni i ponad 20 tys. salonów fryzjerskich. Magazyn jest również przystosowany do obsługi klientów zamawiających towar przez internet.

- Staramy się tak organizować pracę, by - jak do tej pory - wraz ze wzrostem naszej organizacji wzrastało nie tylko wynagrodzenie pracowników, ale również zadowolenie z pracy. Aspekt ludzki leży nam najbardziej na sercu – dodaje Kotecki.

Z kolejnej inwestycji w Bydgoszczy, gospodarczego lidera województwa, zadowolenia nie krył obecny na uroczystym otwarcia prezydent Rafał Bruski. - W mieście konsekwentnie powstają nowe miejsca pracy, przyciągamy inwestorów, stwarzamy na tyle korzystne warunki rozwoju, że nie odpływają od nas ci, którzy od kilku dekad tworzą gospodarczy krajobraz miasta. Bez wątpienia do takich firm zalicza się marka FaleLokiKoki – stwierdził. - Chciałbym podziękować właścicielowi i pracownikom za traktowanie biznesu nie tylko jako narzędzia do zarabiania pieniędzy, ale też dostrzeganie społecznej odpowiedzialności biznesu. Wasza marka, Artego, jest sponsorem bydgoskiej drużyny kobiecej koszykówki,patronem hali sportowej. Wspieracie bydgoskie wydarzenia kulturalne, jesteście obecni w przestrzeni miasta. Dziękuję za to i życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu biznesu – dodał prezydent Bydgoszczy.

 

KB

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe