673. urodziny Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej

  • 19.04.2019, 16:00 (aktualizacja 19.04.2019, 16:22)
  • KB
673. urodziny Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej Filharmonia Pomorska
Nasze miasto obchodzi swoje 673. urodziny dziś (19 kwietnia), natomiast wczoraj z tej okazji w Filharmonii Pomorskiej odbył się koncert podczas, którego wręczono wyróżnienia i nagrody dla artystów, a także po raz pierwszy udało się przyznać Laur Mariana Rejewskiego, który otrzymała Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Najważniejsze nagrody, które przyznano to:

Wyróżnienia dla młodych naukowców trafiły do dr hab. Jakuba Lipskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Macieja Gagata z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta otrzymał  prof. dr hab. Yuriy Zorenko z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. 

Nagrodę Artystyczna Prezydenta Miasta dostał dr Michał Dobrzyński, kompozytor i wykładowca na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

Laureatką pierwszego Lauru Mariana Rejewskiego została Magdalena Fularczyk-Kozłowska - polska wioślarka, zawodniczka klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, mistrzyni olimpijska w dwójce podwójnej z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), brązowa medalistka w dwójce podwójnej na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012), mistrzyni świata z Poznania z 2009, srebrna medalistka w dwójce podwójnej z 2014, brązowa medalistka w dwójce podwójnej z 2010 i czwórce podwójnej z 2013.

Laur Andrzeja Szwalbego odebrał Jerzy Derenda, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe